“Yerel basın tehlike altında”

Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, yerel basının yok olmasına sessiz kalınmasının, başta yönetenler olmak üzere toplumun bütün kesimleri için büyük vebal olduğunu söyledi.

Bursa 29 Haziran 2019 13:39
“Yerel basın tehlike altında”
-A +A

Son günlerde Bursa da dahil olmak üzere, mahallî basında çok sayıda işten çıkarmaların yaşandığına ve gazetelerin kapılarına kilit vurulduğuna işaret eden ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, Anadolu basınının, 1 Temmuz 2019 tarihi itibarı ile birlikte, büyük oranda yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.

Erdoğan, “Yerel gazetelerimizin yayımladıkları resmî ilânlara karşılık kestikleri faturaların tahsilinde, geçmiş dönem vergi borcu olup olmadığını gösteren belge aranmasına 1 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla yeniden başlanacak. 6183 sayılı kanunla getirilen bu uygulama gereğince, işletmelerin vergi borçları varsa, ilgili fatura bedeli doğrudan mahsup edilerek vergi daireleri hesabına aktarılacak. Büyük ekonomik sıkıntı sebebiyle daha önce ertelenen sorun, yerel medya işletmelerinin elini kolunu bağlamak üzere; 1 Temmuz 2019’da ne yazık ki yeniden gündeme geliyor. Dövizdeki âni yükseliş ve sonrasındaki kur dalgalanmaları, kâğıt başta olmak üzere kalıp, boya gibi bütün girdi malzemelerinde fâhiş artışlara sebep oldu” ifadelerini kullandı. (İHA)


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti