“YENİŞEHİR EVDE KALIYOR”

Yenişehir 31 Mart 2020 10:09
“YENİŞEHİR EVDE KALIYOR”
-A +A

Mustafa EFE/ÖZEL HABER
 
Başkan Davut Aydın,
“Öncelikle 65 yaş üstüne evde kal diyoruz. Bu proje ile vatandaşlar evlerinde keyifli vakit geçiriyor. Yaşlılara bunun için evden çıkmayın diyoruz. Bu video görüntüsünü bu yüzden hazırladık” dedi.
 
 
Başkan Aydın, “Vatandaşımız soruyor, bu proje nereden aklınıza geldi diye. Düşününce geliyor. Biz de evde boş kaldığımız için üretmeye başladık. Yenişehir’i yaşlıların ağzından duyarak videoya alalım istedik. Bu sayede evlerinde kalmalarını, sağlıklı kalmalarını düşündük” diye konuştu.
Yenişehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulama ile vatandaşların evlerinden çektikleri videolar Türkiye ve Avrupa’da izlenme rekorları kırıyor.
 
 
“Sen Evde Kal Bize Osmanlının İlk Başşehri Yenişehir’i Anlat” projesi kapsamında ilçe sakinleri evlerinden çektikleri videoları belediyeye yolluyor. Belediyenin sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolar kısa sürede Türkiye ve Avrupa’nın birçok yerinde izlenme rekorları kırdı. Konuyla ilgili açıklama yapan Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, “Öncelikle 65 yaş üstüne evde kal diyoruz. Devlet ve sağlık personelimiz bizler için dışarıda, bizler de vatandaşımızın yanındayız. Yaşlılara bunun için evden çıkmayın diyoruz. Bu video görüntüsünü bu yüzden hazırladık. Yaşlılarımıza sosyal medyada Yenişehir’i anlatın, başınızdan geçen bir anınızı anlatın dedik. Vatandaşımız soruyor, bu proje nereden aklınıza geldi diye. Düşününce geliyor. Biz de evde boş kaldığımız için üretmeye başladık. Yenişehir’i yaşlıların ağzından duyarak videoya alalım istedik. Bu sayede evlerinde kalmalarını, sağlıklı kalmalarını düşündük” diye konuştu. Projeye tarihçi yazarlar Nurettin Baydur, Salih Erol, Osmanlı'nın ilk mescidi olan Kumluk Camii'nin emekli imamı Salim Selem katılarak Yenişehir’i anlattı. Yayınlanan videolar sosyal medyada büyük ilgi görürken, önümüzdeki günlerde çekilen diğer videoların yayınlanacağı açıklandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Torun ve yönetimi YENGİM’i ziyaret etti

Torun ve yönetimi YENGİM’i…

09:35 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir AK Parti İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu  “YOL MEDENİYETTİR”

Yenişehir AK Parti İlçe…

10:31 - 21 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, 19 Mayıs  coşkusuna ortak oldu

Başkan Aydın, 19 Mayıs …

10:29 - 21 Mayıs 2020
Yenişehir
“YENİŞEHİR HAVALİMANI HAZIR”

“YENİŞEHİR HAVALİMANI HAZIR”

09:36 - 20 Mayıs 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: "Ocağı yanmayan ev kalmayacak"

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:33 - 20 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti