‘Yenişehir’e yakışan modern bir bina’

Yenişehir Cumhuriyet Savcısı Emrah Çiçek, 27 Ocak’ta faaliyete geçen yeni adliye binasının Yenişehir’e yakışır modern bir bina olduğunu söyledi.

Yenişehir 10 Mart 2020 17:00
‘Yenişehir’e yakışan modern bir bina’
-A +A

27 Ocak’ta hizmete giren ve toplam bin 50 metrekare kapalı alandan oluşan Yenişehir Adliyesi 12 hakim-savcı odası, 6 yazı işleri müdürü odası, 5 kalem odası, 3 duruşma salonu, 2 baro odası, uzlaştırma-arabuluculuk odaları, nezarethane, güvenlik odaları ve danışma odasından oluşuyor. Yeni adliye binası ihale aşamasından sonra onarım ve revize işlemleri sırasında gece-gündüz adeta zamana karşı yarışarak 44 günde tamamlandı. Yenişehir Cumhuriyet Savcısı Emrah Çiçek, Yenişehir Adliyesi’nin, Yenişehir’e yakışır modern bir binaya kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ÇALIŞANLARI DA RAHATLATTI

Yenişehir Hükümet Konağı’nın birinci katında 370 metrekarelik bir alanda 12 odada, hakim, savcı ve personel dahil 40 kişilik personel, ağır ve zor fiziki şartlar altında faaliyet gösteren Yenişehir Adliyesi, yaklaşık bir aydır yeni binasında hizmet veriyor. Yeni bina adliye personeline de daha sağlıklı bir çalışma ortamı yarattı ve personel tarafından memnuniyetle karşılandı.


Çiçek’ten emeği geçenlere teşekkür


Kaynak : MUSTAFA EFE

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

ali enver lüleci

19:36 10 Mart 2020

Eski kaymakamlık binası daha tariji ve kimlikli bir binaydı.... ehh şimdilik idare eder burası ama yenisi yapılmalı
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti