“YENİŞEHİR’DE SINIF TEKRARI YAPILIYOR”

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, bugün yaşanılan dertlerin ve problemlerin tek sebebinin ahlaki değerlerin dejenere olduğundan kaynaklandığını söyledi. Başkan Köse, “Şehrin hâline bakıldığında 20 yıldır Yenişehir'i yönetenlerin karneleri kırık doludur. Yıllardır sınıf tekrarı yapmaktadırlar” dedi.

Yenişehir 14 Ekim 2020 10:08
“YENİŞEHİR’DE SINIF TEKRARI YAPILIYOR”
-A +A

Ertan ADANA

 
Başkan Ahmet Köse, sosyal medyada yayınladığı açıklamalar aynen şöyle; “Sehirlerin gelişmişlik ve refah düzeyi orada siyaset yapanların ve yerel yöneticilerin karnesidir. Şehrin hâline bakıldığında 20 yıldır Yenişehir'i yönetenlerin karneleri kırık doludur. Yıllardır sınıf tekrarı yapmaktadırlar.
Aynı zamanda Muhtarlar Derneği, Ziraat Odası, Ticaret Odası, Esnaf Odaları, Çiftçi Birlikleri, Ticaret Borsası, Et-Süt Birlikleri, Kooperatifler, Üniversite, Kamu ve Sivil Toplum Örgütleri, Dernekler, Sendikalar, Gazeteciler, Daire Amirleri, Kanaat Önderleri, Fabrika Sahipleri vb gibi kurum ve kuruluşlarının şehri ne kadar sahiplendiğinin de göstergesidir.
Bu bakış acısıyla Yenişehir'deki bu kesimleri tek tek değerlendirecek olursak. Ne kadar iyi niyetli ve yapıcı olmaya çalışsak da olumlu şeyler söylemek pek mümkün değildir.
 
Şehre, şehrin sorunlarına duyarsız büyük bir kesim var. Bunlar bir kaç budala çıksın her şeyi onlar adına yapsın isterler. Başka bir kesim ise şehrin geleceğini ve toplumun ortak menfaatlerini üç kuruşa satabilmektedir. Söylentilere göre Kirazlıyayla'daki Lübnanlı Maden şirketi bunlara ödeme yapıyormuş. Şehir küçük olduğu için her şey çabuk duyuluyor. Kimi üç almış kimi beş almış, kimi tekrar almak istemiş ama vermemişler. Kimi alamadığı için onlara çok öfkeliymiş. Alanların içinde solcusu da sağcısı da, dindarı da varmış. Bu kesim büyük bir vebal altındadır. Ve bunların bu şehirde gelecekleri yoktur.
 
Başka bir gurup ise, oturduğu koltuğa aşık olduğu için halkının menfaatini değil de o koltuğa daha uzun süre oturabilmeyi tercih etmektedir. Ya da yukarıdan azar işitip talimatlarına itaat etmektedirler. Bu nedenlerle vatandaşın istismar edilmesine, zarara uğratılmasına ve saldırıya maruz kalmasına kör ve sağıŕ olabilmektedirler.
 
Bir kısım insan ise yanlışı görebiliyor ama korkaklığından, aman başıma bir şey gelmesin, birileri bizim adımıza nasıl olsa yapar diye düşünmektedir.
Halk ise yanlışla doğrunun iç içe olduğu bir ortamda kafası karıştığından doğruyu bulmakta zorlanmakta ve köklü çözüm üretememektedir. Bu nedenle her türlü asalağın kendisinden nemalanmasana ve sömürmesine engel olamamaktadır.
 
Mevcut yapıyla Kirazlıyayla'daki maden, Boğazköy ve Kocasu'dan akan zehir, şehirde yaygın pirina kokusu ve diğer çevre sorunlarıyla, şehrin alt yapı, üst yapı, sosyal alanlar, iş imkanları, tarım, hayvancılık, trafik, ulaşım, ticaret, eğitim, ekonomi, toki, okul, yurt, hal, barınak, susuz mahalleler, uyuşturucu, göçmen, kentsel dönüşüm, test merkezi, hızlı tren... vb gibi konularda ilerleme kaydetmek zordur.
 
Sözün özü ;
Yenişehir herkesin gözü önünde para karşılığında, makam karşılığında, siyasi çıkar karşılığında, bireysel beklentiler karşılığında, kısır ve küçük hesaplarla şehrin kaderinde söz sahibi olanlar tarafından istismar edilmektedir. Ya da istismarına göz yumulmaktadır. Veya istismara itiraz edilmiyor, edilememektedir. Bu durum zaman içinde kanıksanmış, yaygınlaşmış ve kader haline gelmiştir. Milli ve manevi değerler ile güzel ahlak yeniden geçer akçe olmalıdır. Ahlâk fukaralarının ehliyetleri ellerinden alınmalıdır” ifadelerini kullandı.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti