“Vatandaşın hevesi kursağında kaldı”

CHP İlçe Başkanı Köse, Şubası Mahallesi’nde inşa edilecek TOKİ konutları hakkında açıklamada çarpıcı açıklamalarda bulundu. Köse “Vatandaş TOKİ konutlarının şehrin içine yapılacağını umut ederken Subaşı’na inşa edileceği açıklaması yapılması ile vatandaşın hevesi kursağında kaldı” dedi.

Yenişehir 27 Şubat 2020 10:48
“Vatandaşın hevesi kursağında kaldı”
-A +A

Ertan ADANA / Özel Haber 

Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse,  “Geçtiğimiz aylarda hükümet ülke genelinde dar gelirli vatandaşlar için konut yapılacağını açıkladı. Bu kapsamda Yenişehir’de de 200 konutun yapılacağını belediye başkanı halka müjdeledi. Başvuru yapan vatandaşlardan Ziraat Bankası’na 1000 er lira yatırmaları istendi. Yaklaşık 5000 dar gelirli başvuru yaptı. Toplam 5.000 000 TL Ziraat bankasında 3 aydır bekliyor.  Üç aylık faiz gelirinin ne olacağı bilinmiyor” dedi.
 
Konutlar dar gelirliler, yani arabası, evi ve imkanı olmayanlar için yapılacağını belirten Ahmet Köse, “Yer tespiti yapıldı. Önümüzdeki günlerde de kura çekimi yapılacak. Ancak bir gariplik var. Vatandaş bu konutların şehrin içine yapılacağını umut ederken yetkililer şehre yakın köylerden Subaşı’na yapılacağını açıkladı. Dağ fare doğurdu. Vatandaşın hevesi kursağında kaldı. Müracaat eden vatandaşların bir çoğu bu konutlardan almaktan vazgeçti. Şehre derken köye konut yapmak maksadının dışına çıktı. Mizaha konu olacak türden bir icraata dönüştü. Oradan ev alan vatandaş şehre gidip-gelmek için araba da almak zorunda. Rahmetli başbakanlardan Bülent Ecevit’in köykent projesi geliyor akla. Subaşı Köyü halkına hayırlı olsun. Daha titiz ve daha kararlı bir çalışmayla, konut sayısı da arttırılarak ( mesela 500 -1000 konut olabilirdi) bu proje şehir merkezine yapılabilirdi. İhtiyaç ve yer tespiti konusunda yetkililer sınıfta kalmışlardır. Tıpkı Bursa’da Doğanbey’de olduğu gibi” ifadelerini kullandı. 
 

 

Kaynak : ERTAN ADANA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti