‘TARIMDA KADINLAR GİZLİ KAHRAMAN’

15 Ekim Dünya Çifçi Kadınlar gününü nedeniyle Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Barcın Mahallesi Muhtarı İsmail Yüksel ve Cihadiye Mahallesi Muhtarı Ayhan Özdemir Yenişehir Hatun İşi Kadın Kooperatifini ziyaret ettiler.

Yenişehir 17 Ekim 2019 09:15
‘TARIMDA KADINLAR GİZLİ KAHRAMAN’
-A +A


 
Mustafa EFE/ÖZEL HABER
 

 
   Kooperatif Başkanı Tuğba Tarım’dan kooperatif çalışmaları ile ilgili bilgi alan Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, özellikle tarım kesiminde kadının rolünün asla küçümsenmeyeceğini belirterek, ‘Bu gün eğer ilçemizde tarım bu kadar gelişmişse bunda kadınlarımızın payı biz erkeklerden daha çoktur’ dedi.
 
   Yenişehir Hatun İşi Kadın Kooperatifinin kurulmasından dolayı memnun olduklarını belirterek, ‘Kadınlarımızı hayatın her alanında görmek bizleri mutlu ediyor. Kurulan bu kooperatif sayesinde Yenişehir’de kadınlarımızın daha fazla söz sahibi olacaklarına yürekten inanıyorum’ dedi. Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, "15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü" dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
 
   Aktaş, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kadın çiftçilerimiz tarımsal faaliyetlerde en önemli görevleri üstlenen gizli kahramanlarımızdır. Ülkemizde tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürekliliğinin sağlanmasında en önemli rolü kadın çiftçilerimiz üstlenmektedir. Hayat boyu hiçbir sorumluluktan kaçmayarak annelik içgüdüsü ve fedakârlığı ile hareket eden kadınlarımız topraktan sofraya olmak üzere tarımın her aşamasında söz sahibi konumundadır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle yazın sıcağında, kışın soğuğunda fedakârca üretim yapan eli nasırlı, avuç içi toprak kokan, alnında damla damla teri parlayan cefakâr kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutluyorum."


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Muhtarlarımız halkın sesi”

“Muhtarlarımız halkın sesi”

19:15 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, ilçe halkının bayramını kutladı

Başkan Aydın, ilçe halkının…

09:39 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
Telekonferans  ile bayramlaştı

Telekonferans ile bayramlaştı

09:36 - 27 Mayıs 2020
Yenişehir
BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

19:20 - 22 Mayıs 2020
Yenişehir
Torun ve yönetimi YENGİM’i ziyaret etti

Torun ve yönetimi YENGİM’i…

09:35 - 22 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti