‘Süperben’ büyük ilgi gördü

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı 1. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ‘süperben’ sergisi katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Bursa 28 Mayıs 2019 15:47
‘Süperben’ büyük ilgi gördü
-A +A

BUÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitim Anabilim Dalı’nda yürütülen Temel Tasarım dersini gören 1. sınıf öğrencilerinin hazırladığı sergi açıldı. Her yıl farklı projeler üzerine hazırlanan serginin bu yıl ki teması süperben olarak belirlendi. Etkinliğin açılış törenine üniversite ve fakülte yöneticileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Projenin yürütücülüğünü gerçekleştiren ve Resim-İş Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gonca Erim açılış töreninde yaptığı konuşmasında, geleceğin öğretmeni vasfına sahip öğrencilerinin süperben konusu ile öğretmen olduklarında kullanabilecekleri bir sınıf maskotu örneği oluşturduklarını aktardı. 

Çalışmalarına kendi fiziksel ve ruhsal yapılarını yansıtmaya çalıştıklarını vurgulayan Doç. Dr. Gonca Erim, “Öğrencilerimiz görsel anlamda kendilerinin birer süper kahramana dönüşümünü resmetmişlerdir. Daha sonra dönüşmüş oldukları karaktere uygun kıyafetlerini sadece dikerek değil, farklı malzemelerle oluşturmuşlar ve giymişlerdir. Çözüm bulma sürecini yaşayan öğrenciler, görsel sanatlar öğretmeni olduklarında, öğrencilerinin yılsonu etkinliklerinde sahne ve kıyafetlerinin düzenlenmesinde de iyi birer rehber olacaklardır. Dersimizin diğer öğretim elemanları Öğretim Görevlisi Aysun Yürekten ve Öğretim Görevlisi Müge Gültekin hocalarımızı ve tüm öğrencilerimizi çalışmalarından dolayı kutluyoruz” diye konuştu. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti