“Spor projelerimizin imzalarını atıyoruz”

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın uzun zamandan beri yürüttüğü dev spor tesislerinin yapımı için protokol imzalanıyor.

Yenişehir 19 Kasım 2019 09:13
 “Spor projelerimizin imzalarını atıyoruz”
-A +A

Mustafa EFE/ ÖZEL HABER
 
 
 
Belediye Başkanı Davut Aydın, uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı spor projeleri ile ilgili müjdeli haberi aldıktan sonra kamuoyu ile paylaştığını belirterek, “Bursa’yı ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, katıldığı toplantılarda kendisinden ilçemize spor yatırımları yapılmasını istemiştik. Bununla ilgili bir dosya hazırlayıp Bakanlığa sunmuştuk. Sunduğumuz bu projelerimizin oluru çıktı ve Allah nasip ederse bu sabah Ankara’da bunların protokolleri imzalanacak. Bugün saat 09.30’da başlayacak  imza törenine Bursa milletvekilleri yanında başta Büyükşehir Belediye Bakanı Alinur Aktaş olmak üzere diğer ilçe belediye başkanlarımızda katılacaklar. Bizim sunduğumuz dosya da Yolören Mahallemizde sentetik olarak standartlara uygun futbol sahası yapılacak. Bunun yanı sıra yapımına geçtiğimiz dönem başlanan ancak inşaatı duran MATAY Spor tesisinin de tamamlanması bakanlık tarafından yapılacak. Yine ilçemizin muhtelif yerlerine üç adet çok amaçlı basket sahaları yapılacak. Sporun içinden gelen birisi olarak ilçemize yapılacak olan bu spor tesisleri beni çok mutlu etti ve heyecanlandırdı. Sporu yapan bir ilçe olacağız. İnşallah bu spor tesisleri sayesinde Yenişehir sporla anılan bir ilçe olacaktır. Yenişehir bu yatırımlarla sporun merkezi olacaktır” dedi. 
 
Yenişehir’de verdikleri sözleri tek tek yerine getireceklerini de sözlerine ekleyen Başkan Davut Aydın, “Kısa sürede güzel çalışmalara imza attık. Bunun yanı sıra merkezi hükümetimizden de her türlü desteği almak için çalışıyor ve bunu elde ediyoruz. Yenişehir için ne yapsam yeridir. Bu nedenle bu hizmetlerde bizlere destek olan Bursa Milletvekillerimize, her türlü desteği bizlere veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” açıklamalarını yaptı. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti