“Sahte emlakçılara dikkat”

Yenişehir 3 Haziran 2020 10:25
“Sahte emlakçılara dikkat”
-A +A

Ertan ADANA/ÖZEL

Yenişehir Emlakçılar Derneği başkanı Özcan Kobak, son zamanlarda kendilerini emlakçı gibi tanıtıp ortaya çıkan dolandırıcıları ile ilgili  yazılı basın açıklamasında bulundu.

Yenişehir Emlakçılar Derneği başkanı Özcan Kobak yetki belgeli emlakçılar dışındaki kişilere itibar edilmemesinin altını çizdiği yazılı basın açıklaması yaptı.

Kayıt Dışı Emlak Ticareti ve Mağduriyetler Hakkında Açıklama;

Son günlerde, özellikle sosyal medyada, satılık arazi, bağ, bahçe, daire vs. Gayrimenkul ilanlarının fazlalaştığını görmekteyiz. Vatandaşlarımıza, genellikle dolandırıcılık ile sonuçlanan bu tür ilanları veren şahıslara itibar etmemelerini ve uzak durmalarını tavsiye ediyoruz.
 Kendi menfaatiniz ve istenmeyen zor durumlara düşmemek için lütfen gayrimenkul yetki belgesi olan emlak ofislerinden ticaret yapın. Tüm vatandaşlarımızın malumudur ki, ülkemizde kayıt dışı ticaret yaparak, vergi kaçırmak suçtur.
Emlak Yönetmeliği gereğince yetki belgesi olmayan ve emlakçılık dışında farklı işler yapan, emlakçılığı ek iş olarak yapmakta olan, çaycı, çorbacı, tamirci, memur gibi, gayrimenkul ticareti- yetki belgesi olmadan gayrimenkul ticareti yapanlar, kaçak ticaret yaparak vergi kaçakçılığı suçu işlemektedir ve yakalandıkları takdirde bu suçun ağır cezalarına maruz kalmaktadırlar...
Yenişehir Emlakçılar Derneği olarak Gayrimenkul ticareti yapmak isteyenlere emlakçılık şartlarını yerine getirerek yetki belgesini almalarını tavsiye ederiz..
Belge almak isteyenlere Yenişehir Emlakçılar Derneği olarak gerekli her türlü destek sağlamakta ve her konuda yardımcı olmaktayız.
Şartları uygun olmayan ve Gayrimenkul Ticaretini ek iş olarak yapmaya devam etmekte ısrar edenler ise başta derneğimizin , Maliye bakanlığı vergi denetmenlerine ve devletimizin tüm yetkili kurumlarına ihbar ve şikayet takipçisi olunarak mesleki itibar, vergi mükellefiyetini ve vatandaşın güvenli emlak ticaretini sağlamak derneğimizin görevidir. Bu ödevimizin takipçisi olduğumuz tüm kamuoyuna duyurulur.


 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti