“Obeziteyle Mücadele Et”

Yenişehir Belediyesi tarafından düzenlenen Obeziteyle Mücadele İçin Harekete Geç Projesi, ilk olarak TOKİ Orhan Gazi Ortaokulu’nda başlatıldı.

Yenişehir 7 Kasım 2019 10:21
“Obeziteyle Mücadele Et”
-A +A


Okul bahçesindeki etkinlikte sağlıklı beslenmeyle ilgili ayrıntılı bilgiler verirken, çeşitli jimnastik hareketleri de yapıldı.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, bu projeyi ilerleyen günlerde diğer okullarda da yaygınlaştırmayı planladıklarını söyledi. Projenin tanıtımının yapıldığı etkinliğin son derece yararlı geçtiğini belirten Okul Müdürü Hüseyin Acet ise, projenin beden eğitimi derslerinde uygulanacağını anlattı. Okulun aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Beslenme Dostu Okul Programına” alındığını hatırlatan Acet, okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan uygulamaların desteklenmesiyle okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasının hedeflendiğini kaydetti.

SIKI DENETİM

Okul kantininin her ay  “Okul Kantin Denetim Ekibi” tarafından denetlendiğini, kantinde Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan üretim ve ithalat izni olan ürünlerin satıldığını vurgulayan Acet, “Özellikle beden eğitimi derslerinde öğrencilerimizin etkin bir şekilde derse katılımı teşvik edilirken, spor oyun alanları ile malzemeleri konusunda zenginleştirilme girişimlerimiz sürüyor. Öğrencilerimizin rutin aralıklarla boy ve kilo ölçümleri yapılıyor ve risk grubundaki öğrencilerin velileri bilgilendirilerek ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor” dedi.  


Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Marmaracık halkı yardım bekliyor

Marmaracık halkı yardım…

13:14 - 7 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir’den Eskişehir’e buğday alımı başladı

Yenişehir’den Eskişehir’e…

12:40 - 6 Temmuz 2020
Yenişehir
“Yenişehir’de yatırıma hemen başlıyoruz"

“Yenişehir’de yatırıma hemen…

12:39 - 6 Temmuz 2020
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti