“Köse, Göz Doktoruna Muayene Olsun”

Yenişehir 16 Ekim 2020 09:30
“Köse, Göz Doktoruna Muayene Olsun”
-A +A

ÖZEL HABER: ERTAN ADANA

Geçtiğimiz günlerde gazetemiz Yenişehir Yörem ’de yer alan CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse’nin Yenişehir’in 20 yıllık hizmetlerini eleştiren açıklamasına cevap verdi.
AK Parti sayesinde patika yolların duble yola döndüğünü söyleyen Tuna; "2002 Yılında kurulan AK Parti’nin kurulması ve İktidara gelmesiyle birlikte, yıllardır kangrene dönen sorunları ele alarak çözmeye başladı. Önce ulaşım sloganıyla başladığımız çalışmalarımıza Bursa- Yenişehir yolu bugün Duble yol olarak tüm detaylarıyla şehir girişi aydınlatmaları dahil olmak üzere AK Parti döneminde tamamlandı. Yenişehir Kuzey Çevre Yolu bizim dönemimizde tamamlandı. Yenişehir İznik Yolu bizim dönemimizde tamamlandı. Bilecik Yenişehir yolu bizim dönemimizde çift yol olarak planlandı ve yatırıma alındı. Yenişehir İnegöl Yolu ihalesi AK Parti İktidarı döneminde planlandı ve yapılıyor. Ak Parti İktidarı sayesinde patika seviyesindeki yollar duble yol oldu." dedi.

Tuna, “İktidarımız döneminde ilçemizin hayalleri gerçekleşti”
İlçeye kazandırılan hizmetlere ve değerlere de değinen Tuna şunları söyledi; "Yenişehir İlçe merkezinde AK Parti Belediyeleri Alt yapı çalışmalarını Artıma merkezi dahil olmak üzere, İçme Suyu ve kanalizasyon planlama, proje ve iş bitimi tamamladı. Yıllardır Yenişehir TOKİ hizmetlerini alamazken, Ak Parti iktidarı döneminde toplamda 3 adet TOKİ projesi ilçeye kazandırıldı. İlçe halkına ekonomik ve güvenli yaşam alanları oluşturuldu. Yapılan bu çalışmalar ve Kuzey çevre yolunun oluşmasıyla birlikte İlçemiz yeni bir vizyon kazanarak ilçemizin kuzey tarafında sağlıklı bir şehirleşme yaşandı. Yenişehir ilçe merkezinde bulunan devlet kuruluşları, eski hastaneye ek hizmet binaları,yeni belediye binası,  Yeni Hastane binası, Yeni ilçe emniyet müdürlüğü binası, SGK hizmet binası, sağlık ocakları bu dönemde ilçeye kazandırıldı.  Yenişehir ilçe stadının modernizasyonu yapıldı. Eski Kapalı Spor salonunu A’dan Z’ye bizim dönemimizde yenilendi ve hayal bile edilemeyen Yenişehir Belediyespor Voleybol Takımı Türkiye 1. Liginde ilçemizi temsil etti. Bizim dönemimizde 4 adet Semt sahası ilçeye kazandırıldı.  Yenişehir'e yıllardır hayalini kurduğu Organize Sanayi Bölgesi kuruldu. Tüm Türkiye'de yatırım davet yarışı varken Şişe Cam grubunu Yenişehir’e kazandıran dönemin Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil hassaten tebrik etmek lazım.  İlçemiz merkezi ve kırsal mahallelerimizde ihtiyaç duyulan eğitim ihtiyaçları giderilirken yeni okul, derslikler ve yemekhaneler kazandırıldı.Yine iktidarımızda Uludağ Üniversitesi İbrahim Orhan Meslek Yüksek Okulubinası, Yerleşkeye dönüşerek yeni binalar ve alanlar kazandırıldı."

 “Köyler tarihinde görülmemiş hizmetler ile tanıştı”
Boğazköy barajı iddiaları hakkında da açıklama yapan Tuna; "İlçemiz nüfusunun %80’nin tarım ile iştigal etmesinden dolayı, Yenişehir de yılan hikâyesine dönen Boğazköy barajı tamamlandı ve kanaletlerin ihalesi yapılarak Yenişehir ovasının 120 Bin dönümü sulanır hale getirildi. Bunun dışında Fethiye, Yeniköy, Alaylı, Gökçesu ve Terziler mahallelerine gölet ve barajlar yapılarak ilçe çiftçimizin hizmetine sunuldu. Hayvancılık potansiyeli olan köylerimize Türkiye de ilk defa il özel idare tarafından Yenişehir köylerine kazandırıldı. Türkiye’nin İlk Köy sıcak asfaltı, Ayas, Karasıl, Çeltikçi, Çardakköy, Karaköy, Dereköy mahallerine kavuşturduk. Parke taşı döşenmemiş kırsal mahalle kalmadı. Kırsal mahalle bağlantı yolları genişletilerek asfaltlandı. Kırsal mahallelerimizin tüm çocuk parkları ve mezarlıkları yenilendi. Yine iktidarımızda birçok Köy Konağı ve çok amaçlı salonlar kırsal mahallelerimize kazandırıldı. Bursa Yenişehir Havaalanı, AK Partinin çabaları sayesinde uçuş trafiği arttı.  Bu ve daha nice sayamadığımız hizmetleri görmeyen Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Köse, kendisini Türk hekimlerine emanet ederek göz doktoruna muayene gitmesine tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
İYİ Parti’den Seyitoğlu’na ziyaret

İYİ Parti’den Seyitoğlu’na…

09:37 - 23 Ekim 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın  “İNŞAATLAR YÜKSELİYOR”

Yenişehir Belediye Başkanı…

09:35 - 23 Ekim 2020
Yenişehir
Yenişehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Köse “BARAJ ZEHİR AKITIYOR”

Yenişehir CHP İlçe Başkanı…

09:26 - 22 Ekim 2020
Yenişehir
Göleç’ten Müftü Kavşak’a ziyaret

Göleç’ten Müftü Kavşak’a…

09:29 - 21 Ekim 2020
Yenişehir
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel “AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ”

İYİ Parti Yenişehir İlçe…

09:30 - 21 Ekim 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti