"Kimse çiftçiyi zan altında bırakmasın"

Yenişehir 4 Kasım 2020 09:46
"Kimse çiftçiyi zan altında bırakmasın"
-A +A

ÖZEL HABER- Mustafa Efe
 
Yenişehir Çeltikçi ile Çardak köy arasında yaşanan balık ölümlerinin sebebinin çiftçinin dereye döktüğü zirai ilaç atıkları olduğu açıklanmıştı. Sadi Aktaş, konu ile ilgili "Çiftçi zan altında bırakılmasın" dedi. 
 
SORUMLUSU ÇİFTÇİ OLAMAZ 
Sadi Aktaş; " Çiftçilerin zirai ilaç atıklarını dereye bıraktığı doğru değildir. Vatandaşlar  köyden gelip neden ilaç tankerini dereye boşaltsın? Köyün kanalizasyonu oraya akıyorsa ancak öyle olabilir ki bu durumda Buski devreye girer. Zirai atık denilip çiftçi hedef gösteriliyor.  Buna nereden bakarsanız bakın doğru değil. Çiftçi vatandaşlarımız gayet bilinçli kişilerdir. Bu tarz kötülükler yapmazlar. Denetimler sıkılaştırıp asıl sebebin ne olduğu yeniden araştırılsın. " ifadelerini kullandı. 
 
DENETİMLER ARTSIN
Çiftçinin hedef gösterilmesine tepki gösteren Aktaş sözlerine şu şekilde devam etti;  "Birçok  vatandaşı zan altında bırakmak yerine denetimler yeniden yapılsın, çiftçinin omuzlarına bırakılan bu suçlamalar ortadan kaldırılsın. Sorumlusu çiftçi olarak gösterilmesin, gerçek ortaya çıksın. Şüphe üzerinden bunu kesin olarak bildirmek doğru değil. Vatandaşı olay esnasında zirai atık atarken gören var mı? Yok. Çiftçinin derede böyle bir şey yapması mümkün değil." şeklinde konuştu. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti