“HER BİRİ BİZE EMANET”

Yenişehir 6 Ekim 2020 09:30
“HER BİRİ BİZE EMANET”
-A +A

 Ertan ADANA/ÖZEL HABER

İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, insanların hayvanları koruması adına farkındalık yaratmak için büyük önem taşıdığını söyledi. Başkan Özel, “Her biri bizlere emanettir” dedi.
 
 
İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Ercan Özel, yaptığı yazılı açıklamada;
Kıymetli Yenişehirli Hemşerilerimiz; “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü; insanların hayvanları koruması adına farkındalık yaratmak için büyük önem taşıyor. Bu önemli gün dolayısıyla İYİ Parti İlçe Başkanlığımız tarafından düzenlenen etkinlik güzel anlara sahne oldu. Yöneticilerimizden toplanan yardımlarla bugün ailelerimizle birlikte sokaklarda yaşayan canlıların karınlarını doyurduk. Bakımlarını yaptık.
 
İYİ Parti ailesi olarak bizler; evimizi, bahçemizi, sokağımızı ve ormanlarımızı paylaştığımız, sevimli dostlarımıza sahip çıkmanın en büyük sorumluluklarımızdan biri olduğunu düşünüyoruz.
 
Bunun bilincinde olarak, yalnızca Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde değil, hayatın her anında onlara sahip çıktığımızı göstermeliyiz. Onları sevdiğimiz kadar yaşama haklarına da saygı duymalıyız. Unutmayalım ki beraber yaşadığımız bu hayatta onların her biri bizlere emanettir.
 
Bugün Belediyemizin uhdesinde bulunan Hayvan Besleme Odaklarının içler acısı hali bir kez daha hepimizin yüreğini dağladı. Ne acı ki! Yenişehir Belediyesinin bu konuda ki yetersizliği bir kez daha gözler önüne serildi.
 
Saygıdeğer Basın Mensupları ve Kıymetli Yenişehirli Hemşerilerimiz;
Belediyeler, hayvan hakları dernekleri, bireysel olarak bizler, Allah’ın insanlara birer emaneti olan onlara yardımcı olmalıyız Hepsi barınak şartlarında iyi bir bakımı hak ediyorlar. Çevremizde İnegöl’de hayvan barınağı var, İznik’te ise şuan tamamlanmak üzere ama yıllardır söz verilmesine ve aynı zamanda yasal zorunluluk da olmasına rağmen Yenişehir de hayvan barınağı yapılmıyor. Bunu yapmadığımız sürece sokak hayvanları sayısı giderek artıyor ve hem hayvanlar hem de insanlar birbirinden korunmak zorunda kalıyorlar. Onlara bir kap mama, bir kap suyu çok görmeyelim ama asıl önemli olanın yaşam şartlarını iyileştirmek olduğunu da unutmayalım. Belediyeler bu görevi yerine getirebilecek en yetkili kurumlardır.
 
İYİ Parti Yenişehir İlçe Teşkilatı olarak hayvanlarında insanlar kadar saygı gördüğü bir Yenişehir dileyerek değerli basın mensuplarımızı ve Yenişehirli hemşerilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, Yenişehir’imize modern bir hayvan barınağı yapılmasını tekraren Belediye yetkililerinden talep ediyoruz” şeklinde konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti