‘GELECEĞİN MESLEĞİ DÜRÜSTLÜK'

Yenişehir Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Esnaf Odası ve Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortaklaşa düzenledikleri ‘Alanında Fark Yaratan Kişi ve Kuruluşlarla Hasbihal’ etkinliklerinde iki değerli Yenişehirli işadamı konuk oldu.

Yenişehir 13 Kasım 2019 09:34
‘GELECEĞİN MESLEĞİ DÜRÜSTLÜK'
-A +A

Mustafa EFE/ Özel Haber
 
   Yurt konferans salonunda düzenlenen etkinlik öncesi konuklar kahvaltıda bir araya geldiler.Kahvaltı sonrası yapılan söyleşide ilk olarak Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, söz aldı. 
 
   Ayaz yaptığı kısa konuşmada, “Burada geçireceğiniz 1 saatlik zaman dilimi geleceğiniz için çok önemli. Bu nedenle can kulağı ile dinleyin. Bir kulağınızdan girip diğerinden çıkmasın. Çok okuyun, özellikli ünlü kişilerin hayatlarını çok okuyun. Gezecekseniz bilinçli gezin. Dil mutlaka öğrenin. Fırsatlar insanın eline her zaman geçmez. Elinize geçen fırsatları iyi değerlendirin. Başarılı insanlara baktığınız da hiç kimse oturarak başarılı olmamıştır. Şu an tam öğrenecek yaştasınız. Lütfen bu fırsatları iyi değerlendirin” dedi. 
 
Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Şahin’de konuşmasında, Eğitimde feda edilmeyecek ferdin olmadığını belirterek, “Bu nedenle elimizden geldiğince bize emanet edilen gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Geleneksel hale gelen ‘Alanında Fark Yaratan Kişi ve Kuruluşlarla Hasbihal’ konulu söyleşilerimizin bu ayki konukları Yenişehirli değerli işadamları Caner Kerman ve Rıdvan Sevim oldular. Her ikisine de teşekkür ediyorum. Akıl paradan daha önemli bir sermayedir. Bu nedenle aklınızı iyi kullanın. Gelen konuklarımızı can kulağı ile dinleyin ve her kelimelerinden bir şeyler çıkarmaya çalışın. Kafana takılan ne varsa da sormaktan çekinmeyin” diye konuştu. 
 
   Daha sonra konuşan Yenişehir Demirciler ve Madeni İşler Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Yusuf Süer’de yaptığı konuşmada, ‘Gençler bizim geleceğimizdir. Bu nedenle oda olarak onların gelecekte iyi birer birey olabilmeleri için bize düşen ne görev varsa yapmaya hazırız. Gençler hayatları boyunca bir çok kararlar alıyorlar. Bunun en önemlisi meslek seçimidir. Biz bu konuda da onların yanında ve destekçileri oluyoruz’ dedi. 
 
   Daha sonra konuşan PAY Teknik Ortaklarından Yenişehirli işadamı Caner Kerman’da, 30 yıl önce öğrencilerin oturduğu yerde kendilerinin oturduğunu belirterek, ‘Allah’ın insana verdiği en büyük nimetlerden birisi beyindir. Doğru kullandıktan sonra herkesin beyni kendine özeldir. Meslek liseleri kesinlikle memleket meselesidir. Bu nedenle kesinlikle okulunuzu ve eğitiminizi küçümsemeyin. Sizler olmazsanız bizim gibi kuruluşlar da olmaz’ diyerek kariyer ve iş haşatından örnekler vererek nereden nereye geldiğini anlattı. 
 
   Rıdvan Sevim Atölye’si sahibi Rıdvan Sevim’de, Gelecekteki en önemli mesleğin dürüstlük olduğunu belirterek, ‘dürüst olmadıktan sonra hiçbir işte başarılı olamazsınız. Bu nedenle dürüst ve iyi ahlaklı olmak başarının en büyük sırrıdır. Bunun yanı sıra herkesin içinde bir yetenek vardır. Bunu keşfetmelisiniz. Bizler bu günlere kolay gelmedik. Türlü sıkıntılar, mücadeleler sonucu buralardayız. İnşallah gelecekte sizlerde bizim bulunduğumuz yerde olacaksınız. Bunun için dürüstçe, ahlaklı bir biçimde çok çalışmalısınız’ diyerek Yenişehir’den başlayan ve şu an önemli bir iş kariyerine giden süreci öğrencilerle paylaştı. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti