'Geleceği birlikte inşa edelim'

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle ilçede görev yapan öğretmenlere bir yemek verdi.

Yenişehir 29 Kasım 2019 09:39
'Geleceği birlikte inşa edelim'
-A +A

 
EBRU ERGÜL / ÖZEL HABER

  İmren Izgara’da gerçekleştirilen yemeğe 800’e yakın öğretmen ve yakınları katıldı.

   Yemekte konuşan Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın eğitimin her zaman yanında olduğunu belirterek, “Bizlere böyle bir ortak sağladığı için kendisine teşekkür ediyorum. Bizim sorunlarımızı bizlerin haberi olmadan gideriyor sağ olsun. 2 günden bu yana Kaymakamımız, Garnizon Komutanımız ve Belediye Başkanımızla geziyoruz. Tüm okulları gezip pasta kestik ve başkanımız çeşitli hediyeler verdi. Bizim çok özel olduğumuzu gösterdiler. Evet, öğretmenler gerçekten çok özeldir. Bize bu güzellikleri yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Ben bütün öğretmenlerimize sonuna kadar güveniyorum. Milli eğitimde sorun yok. Bunun temel sebebi öğretmenlerdir. Yenişehir’de el ele verdik ve bu güzel ortam oluştu” dedi.

Düzenlenen yemek programında konuşma yapan Belediye Başkanı Davut Aydın, “Evlatlarımızı bilimle, sanatla, edebiyatla, spor ve çok çeşitli aktivitelerle geleceğe hazırlayan çok değerli öğretmenlerimiz onuruna hazırladığımız programımıza teşriflerinizden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyor, her birinizi en kalbi duygularımla ayrı ayrı selamlıyor, hoş geldiniz diyorum. İnsan dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren anne kucağında başlayan eğitim süreci, bir süre sonra okul sıralarında onları anne baba şefkatiyle kucaklayan çok değerli öğretmenlerimizle devam eder. Öylesine değerlidir ki öğretmenler ağzından çıkan her sözcük anlamının bile üzerinde büyür yavrularımızın zihinlerinde, verdiği her tepki, sesi, gülüşü örnek olur evlatlarımıza. Yeri gelir kırılan küçücük gönülleri onarır, yeri gelir aynı topun peşinden birlikte koşulur, yeri gelir bir saklambaç oyununda ebe olur öğretmen” dedi.
 
Öğretmenlik mesleğinin sevgi ile başladığını, şefkat ve büyük bir sabır ile icra edilen aynı zamanda her gün yeni bilgilerle kendini yenileyen kutsal bir meslek olduğunu belirten Aydın, “İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle sizler toplumumuzun en değerli ve onurlu mesleğini icra eden öğretmenlerimizle bugün bir arada aynı sofrayı paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bizler bu ülkenin yöneticileri olarak, ilçemizin geleceği için projeler ve planlar yaparken, sizler ülkemizin geleceğini inşa ediyor, bu ülkeyi yönetecek nesilleri yetiştiriyorsunuz. Görevinizin zorlu ve sabırla örülü bir yoldan geçtiğini biliyor ve sizlere destek vermek için elimizden ne geliyorsa katkıda bulunmaya gayret ediyoruz. Bizler, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin daima yanındayız. Onların refah ve mutluluğu için her türlü desteği vermeye hazırız. Sizler hayal edin bizler uygulayalım. Geleceğimizi birlikte inşa edelim.Bu duygularla tekrar Öğretmenler Gününüzü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu ülkenin her bir evladından emeği bulunan ve ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi, görevleri başında şehit edilmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Yenişehir Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar’da yaptığı konuşmada, Yenişehir’de görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Birçok yerde görev yaptım ancak buradaki birlik ve beraberlik her yerde görülmüyor. Yenişehir’deki tüm okullarımızı iki günden bu yana gezip öğretmenlerimizle birlikteyiz. Öğretmen sadece öğretmen değildir. Öğretmen sevgi, saygı, anlayıştır. Öğretmen ışıktır. Ne söylesem az geliyor. Muassır medeniyetler seviyesine ulaşmanın en önemli faktörü sizsiniz. Her şeyin başı sizde bitiyor. Her şeyi öğretmenler yetiştiriyor” ifadelerini kullandı.

   Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da yaptığı konuşmada, “Bizlere böyle bir ortamı sağlayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bende bir öğretmen eşiyim. Öğretmenliğin nasıl bir iş olduğunu çok iyi biliyorum. Sizlerle bir arada olmaktan son derece gururluyum. Belediye Başkanımız eğitim camiasının gönlünü kazandı. Öğretmenin gönlünü kazanan iyi yol alır. Başkanımız da gerçekten çok anlamlı bir iş yaptı. Öğretmene yapılan her şey çok önemlidir. Bu vesile ile görevi başında şehit olan tüm öğretmen arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Biz yöneticiler olarak eğitimcilerden gelen tüm talepleri yerine getiriyoruz. Bundan sonra da el birliği ile çok güzel hizmetlere imzalar atacağız. Biz birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece her alanda başarılı oluruz. Biz sizlere geleceğimizi emanet ediyoruz. Bunun için siz çok önemlisiniz. Sizler bir kilim dokur gibi insanı dokuyorsunuz. İnsan mimarısınız siz. Bu nedenle öğretmenlerimizi önemsiyoruz. Sizleri çok seviyor ve gününüzü tekrar kutluyorum” şeklinde konuştu.
 Yapılan konuşmaların ardından Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar ve Belediye Başkanı Davut Aydın’a çeşitli hediyeler verdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti