“Çöp kamyonumuz geliyor”

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın girişimleri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Yenişehir Belediyesine hibe olarak Çöp toplama kamyonu verildi.

Yenişehir 9 Ekim 2019 17:12
“Çöp kamyonumuz geliyor”
-A +A

 
 Ertan ADANA/ÖZEL HABER

 
Belediye Meclis Toplantısında meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Davut Aydın,  yaptıkları girişimler neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyenin kullanımı için hibe olarak çöp kamyonu verildiğini belirterek, ‘Ankara’ya yaptığımız bir ziyarette Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan böyle bir talepte bulunmuştuk. O gün sözünü almıştık ancak biz kamuoyuna bilgi vermedik. Şimdi kesinleşti ve 1 ay içinde çöp kamyonu ilçemize gelecek. Biz bütün çalışmaları ve belgeleri hazırladık.

Bu gün bunun kararını da alacağız ve 1 ay içinde çöp toplama aracımız ilçemize gelerek hizmet vermeye başlayacaktır. Bu vesile ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Ankara’ya her gidişimizde bu tür hibeleri araştırıyoruz ve belediyemize bunlardan ne kadar çok alırsak o kadar bizim faydamıza olacak. Bu araç sayesinde çöp toplama hizmetine vereceğimiz ödenek de azalacak. Nereden ne kadar tasarruf yapabilirsek bizim avantajımızadır’ dedi.
  


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti