“Çocuklar hayallerini gerçekleştirdi”

Destek Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Engelliler Günü kapsamında etkinlik düzenledi. Rehabilitasyon merkezinde düzenlenen etkinliğe Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Yenişehir protokolü ve Yenişehir halkı katıldı. Etkinlikte ihtiyaç sahibi ailelere de tekerlekli sandalye verildi.

Yenişehir 5 Aralık 2019 10:20
“Çocuklar hayallerini gerçekleştirdi”
-A +A

Belkız EFE / Özel Haber  


Destek Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Özlem Tekyıldırım Ergin,“Destek Rehabilitasyon Merkezi olarak 3 Aralık Engelliler Günü vesilesiyle çocuklarımızın hayalleri gerçekleştirmek için birer saatlik meslek icra etmelerini sağladık. Polis, bekçi, doktor, avukat olmak istediler. Çocuklarımızı bu meslekleri icra eden temsilcilerimizin yanına götürdük. Meslekleri icra etmelerini sağladık. Çocuklarımızın gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.  Kurum olarak ihtiyacı olan ailelere tekerlekli sandalye dağıtımı yaptık. Yenişehir protokolü dahil olmak üzere herkes dans etti. Vurgulamak istediğimiz şey 3 Aralık Engelliler Günü’nde engelleri çocuklar dahil olmak üzere yetişkinlerin hepsi içlerindeki çocuğu çıkarttı. Etkinliğimize katılan kaymakamımıza, Yenişehir protokolüne ve katılım sağlayan halkımıza teşekkür ediyorum. ” diye konuştu. 
 
Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu 3 Aralık Engelliler Günü için yayınladığı mesajında, “Her yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanmakta olan “03 Aralık Dünya Engelliler Günü” engelli bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından önem arz etmektedir. Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamdan kopmadan hayatlarını sürdürmelerini ve meslek edinip üretken hale gelmesini sağlamak, ailelerine destek olmak ve sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmak hem insanlık görevi hem de hepimizin toplumsal sorumluluğudur. Engelin bir tercih olmadığı, her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması gerekmektedir. Bu vesileyle tüm engelli vatandaşlarımızın “Engelliler Günü’nü” kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
“Yol çalışmalarımız   aralıksız sürüyor”

“Yol çalışmalarımız …

09:28 - 12 Ağustos 2020
Yenişehir
 “İtirazlarımızın haklılığı ortaya çıktı”

“İtirazlarımızın haklılığı…

09:25 - 12 Ağustos 2020
Yenişehir
Cumhur İttifakı, Muhtarları ziyaret etti

Cumhur İttifakı, Muhtarları…

09:20 - 11 Ağustos 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı  Aydın  “Sosyal mesafeye    dikkat edelim”

Yenişehir Belediye Başkanı …

09:20 - 11 Ağustos 2020
Yenişehir
İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel;  “ Kirazlıyayla mutlu haberi bekliyor”

İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan…

10:30 - 10 Ağustos 2020
Yenişehir
“Taban fiyatları revize edilmeli”

“Taban fiyatları revize…

10:33 - 7 Ağustos 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti