“ÇİFTÇİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Yenişehir Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Hakkı Çetin, yağlık ayçiçeği alımlarının eylül ayı sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Yenişehir 26 Haziran 2020 10:57
“ÇİFTÇİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”
-A +A

 
“HEDEFİMİZ 2000 TON”
Geçen yıl 1800 ton yağlık ayçiçeği alımı olduğunu, bu yıl ise 2 bin tonu hedeflediklerini açıklayan Çetin, "Ayçiçeği alımımız her geçen yıl daha da artıyor. Bu yıl, geçen yıldan 200 ton daha fazla alım hedefliyoruz. 20 Temmuz'a kadar sürecek rekolte alımlarımız için tüm çiftçilerimizi kooperatifimize bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
“PEŞİN BEDELLE ALIM YAPILIYOR”
510 ortağı ve 500 müşterisi bulunan Yenişehir Yağlı Tohumlar Kooperatifinin ortaklarından peşin bedelle arpa alım fiyatı, kilogram başına 1,31 lira olarak belirlendi. Kooperatif Başkanı Hakkı Çetin, yaptığı açıklamada, arpa alımlarını 4 fiyat kategorisinde belirlediklerini söyledi.


“ÜRÜN ALACAK GÜCÜMÜZ VAR”
Yeni sezonun çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Çetin, şöyle devam etti: "Arpa alım fiyatlarımızı ortaklardan borç karşılığı 1,32 lira, müşterilerden borç karşılığı 1,31 lira, ortaklardan peşin bedelle 1,31 lira, müşterilerimizden de peşin bedelle 1,30 lira olarak tespit ettik. Yağlı Tohumlar Kooperatifi olarak Yenişehir'de tüm ürünü peşin para ve borç karşılığı alacak gücümüz var” dedi.
“YEM SATIŞLARIMIZ SÜRÜYOR”
Göreve geldikleri günden itibaren hem Yenişehir çiftçisi hem de kooperatif ortakları için çalıştıklarını vurgulayan Çetin, "Çiftçimiz ve ortaklarımızın haklarını koruma ve köylümüzü ayakta tutmanın mücadelesi içindeyiz. Çalışmalarımızı bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Kooperatif olarak Yem satışlarımız da devam ediyor. Bunun yanında TARSİM ile üye ve ortaklarımızın ürünlerini garanti altına alıyoruz." şeklinde konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Yenişehir'de 15 Temmuz şehitleri anıldı

Yenişehir'de 15 Temmuz…

12:36 - 16 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir'e Çok ‘Özel’ Başkan

Yenişehir'e Çok ‘Özel’ Başkan

12:30 - 16 Temmuz 2020
Yenişehir
Başkan Aydın, Bursa gündeminde!

Başkan Aydın, Bursa…

12:32 - 14 Temmuz 2020
Yenişehir
Aydın'dan Ayasofya açıklaması

Aydın'dan Ayasofya açıklaması

12:31 - 14 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti