“BURSA’DA OLMASI SEVİNDİRDİ”

Yenişehir 28 Aralık 2019 09:10
 “BURSA’DA OLMASI SEVİNDİRDİ”
-A +A

Mustafa EFE/ Özel Haber

Yenişehir Belediye Başkanı Aydın, “İlçemiz yerli otomobil üretimi için ideal bir yerdi”
 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın Türkiye’nin yerli otomobili ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Başkan Aydın, Yenişehir’de düzenlenen toplantıda yerli otomobil fabrikasının Gemlik’te yapılmasına karar verildikten sonra, “Önemli olan Bursa’ya verilmesi. Buna çok sevindim” dedi.
 
YENİŞEHİR UYGUNDU
 
Aydın, "Uluslararası Havalimanı'nın bulunduğu ilçemizde Otomotiv Test Merkezi kurulacak. İlçemiz hem Hızlı Tren Projesi hem Bursa-Bilecik-Ankara Otoyolu Projesi kapsamında yer alıyor. Ayrıca ilçemizde otomobil camı üreten Şişecam Fabrikalarının bulunmasına da dikkat çekmek istiyorum. Açıkçası yerli otomobil için en uygun yer Yenişehir ilçesi idi. Ancak Gemlik’e verilmesine de çok sevindim” diye konuştu.  
 
TABİKİ BEKLENTİMİZ VARDI
 
Türkiye’nin otomobili, otomotivin başkenti Yenişehir’de üretilmesi için heyecanımız ve beklentimiz en üst düzeyde idi. Belediyemize düşen tüm sorumluluklarımızla araziden alt yapıya, üst yapıdan tüm bağlantı yollarına seferber olmaya hazırdık ancak isteklerimiz olmadı. Ama yine Bursa’da yapışması sevindirici” dedi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti