“BU YOLA BAŞ KOYDUK”

Kirazlıyayla Köyü Koruma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu “Derneğimiz kuruluşundan bu yana köylülerimizden aldığımız destekle onların talepleri ve şikayetleri doğrultusunda Meyra Maden firmasının yapacağı tesisin yeri ile ilgili sıkıntılarımızı dile getirdik” denildi.

Yenişehir 10 Haziran 2020 09:32
“BU YOLA BAŞ KOYDUK”
-A +A

Haber- Mustafa Efe

“ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ ÖNEMLİ”
Kirazlıyayla Köyü Koruma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, “Çabalıyoruz bu yolda da tüm siyasi partilerin, ilgili kurum ve kuruluşların kapısını gittik, gitmeye de devam edeceğiz. Derneğimizi kurarken birilerinin dediği gibi kimseden talimat alıp bu yola çıkmadık, kendi hür irademizle doğup büyüdüğümüz, toprağımızdan, havasından, suyundan, yeşilinden, ağacından faydalandığımız çocuklarımızın geleceği için bu yola baş koyduk” ifadeleri kullanıldı.
“MUHTAR İSTİFA ETMELİ”
Muhtara tepkilerini dile getiren dernek yöneticileri, “Köyü için küçük bir dilekçeyi bırakın yazmayı tenezzül edip imza dahi atmayan, kendi köylülerini sırf maden fabrikasının yerini istemiyor diye yere sermekle, insanların özel hayatlarını aile huzurları bozmakla tehdit eden bugüne kadar kendi azaları ile bir araya gelmeyen ama maden yöneticileri ile her fırsatta buluşup fitneyi ateşleyen köy muhtarını istemiyoruz. Derhal bu görevi bırakıp maden firması ile hangi şartlarda nasıl istiyorsa kiminle ne iş tutacaksa tutsun” dedi.
 
“HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN TEMSİLCİSİ DEĞİLİZ”
Hiçbir siyasi partiyle bağlarının olmadığını vurgulayan dernek yönetimi, “Bizler hiçbir siyasi partinin üyesi de temsilcisi de değiliz. Bize omuz veren bizim yanımızda olan herkese kapılarımız acıktır. Derneğimize karşı siyasi ve terör yakıştırması yapıp siparişle haber yaptıran bu kişileri bizzat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet edeceğimizi ve sonuna kadar köyümüzün ve köylümüzle omuz omuza mücadelemize devam edeceğimize söz veriyoruz” açıklamasını yaptılar.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Yenişehir
Rusya’dan geldi Yenişehir’de hayvancılık yapıyor

Rusya’dan geldi Yenişehir’de…

10:23 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir mesire alanına kavuşuyor

Yenişehir mesire alanına…

10:19 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Meyra Madencilikten ‘Kirazlıyayla’ açıklaması

Meyra Madencilikten…

10:06 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Bilecik Valisi, Yenişehir yolunu inceledi

Bilecik Valisi, Yenişehir…

10:01 - 4 Temmuz 2020
Yenişehir
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın “16 ana projeden 6 tanesi tamam”

Yenişehir Belediye Başkanı…

13:20 - 3 Temmuz 2020
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti