“ATIK SU PARASI ALINMASIN”

Yenişehir İYİ Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, geçtiğimiz hafta İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu tarafından su faturalarında indirime gidilmesi konusunda ki basın açıklaması Bursa halkı nezdinde karşılık bularak ciddi anlamda desteklenmişti.

Yenişehir 26 Eylül 2020 11:19
“ATIK SU PARASI ALINMASIN”
-A +A

Kaan KOÇAK

 
“YÜZDE 40 DÜŞÜŞ YAŞANACAK”
Yenişehir İYİ Parti İlçe Başkanı Özel, “Bu açıklamamız sonucunda ortaya çıkan kamuoyu baskısına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş daha fazla dayanamadı ve Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında alınan karar gereği “Katı atık (çöp) bedeli “ ücreti su faturalarından çıkarıldı. İYİ Partinin bu yerinde çıkışı ile birlikte Bursa’da su faturalarında % 40 civarlarında bir düşüş yaşanacak” şeklinde konuştu.
 
“ÇÖP BEDELİNİ KALDIRIN”
Başkan Özel, “İznik, Yıldırım ve Mustafakemalpaşa belediye başkanlarının ilçe belediyesi olarak vatandaşlarımızdan kesinlikle “ katı atık (çöp) bedeli “ talep etmeyeceklerini beyan etmeleri oldukça değerli ve anlamlıdır. Bu mana da aynı erdemli kararı İYİ Parti Yenişehir İlçe Teşkilatı olarak Yenişehir halkı adına Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın’dan da bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“MEMNUNİYETLE KARŞILADIK”
Özel,”Bursa Büyükşehir Belediye meclisinin kararını memnuniyetle karşılamakla birlikte verdiğimiz önerge ile su şehri Bursa’da suyun m3 fiyatında da indirim yapılması talebimizin halen devam ettiğini özellikle belirtmek istiyoruz.  Diğer ilçelerin Belediye Başkanları gibi Yenişehir Belediye Başkanımızın da ilçe halkımızın bu haklı taleplerini geri çevirmeyeceği inancını taşıyoruz” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti