“24 Haziran’da üzerimize düşeni yapacağız”

AK Parti Osmangazi İlçe Bakanlığı'nın Danışma meclisine katılan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Bu millet üzerinde siyaset mühendisliği yapanlar, her daim kaybetmiştir. Bundan sonra da kaybetmeye devam edeceklerdir. 24 Haziran da kaybettikleri bir başka tarih olacaktır” dedi.

Diğer İlçeler 1 Mayıs 2018 00:18
“24 Haziran’da üzerimize düşeni yapacağız”
-A +A

AK Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı daraltılmış İlçe Danışma Meclisi toplantısı Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya; Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AK Parti Bursa Milletvekilli Emine Yavuz Gözgeç, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Bülent Kandemir, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, kadın ve gençlik kolları teşkilatı ve partililer katıldı.“KİRLİ TEZGAHLAR KURMAYA ÇALIŞANLAR VAR”

İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan ve “Arife tarif gerekmez” diyen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, şunları söyledi: “Türkiye’de her şey gözler önünde cereyan ediyor. Hiçbir şey gizli kapaklı kalmıyor. Bir tarafta ülkenin âli menfaati, güçlenmesi, gelecek nesillere iyi bir Türkiye bırakmak üzere gece-gündüz demeden çalışan, her türlü fedakarlığı gösteren, diğer tarafta ise Türkiye’nin önünü açmaya çalışan, Türkiye’yi büyüten, geliştiren, adeta çağ atlatan bir lider: Recep Tayyip Erdoğan’ı, nasıl olur da seçtiremem düşüncesi ile kirli tezgahlar kurmaya çalışan bir siyaset var. Siyaset, esasen insana hizmettir. Siyaset, devleti yönetme sanatıdır. Biz yola çıkarken ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ dedik. Biz yola çıkarken, ‘bu millete efendilik taslamaya değil hizmetkâr olmaya geldik’ dedik ve taahhütlerimizi ortaya koyduk. Bu süreç zarfında ülkemizi geliştirdik, büyüttük. Nereden nereye geldiğimizi anlatmaya kalsak, saatlerce bitiremeyiz.”“BİR YENİLGİYLE DAHA TANIŞACAKLAR”

Millet üzerinde siyaset mühendisli yapanların her daim kaybettiğini belirten Çavuşoğlu, “Siyaset yapmak için yola çıkan ama tek siyasetleri Türkiye’nin geleceği için bir projeyle yön çizmek değil, proje ortaya koymak değil, yegâne hedef uluslararası güç odaklarıyla yan yana, omuz omuza, kafa kafaya vererek Recep Tayyip Erdoğan’ı nasıl seçtiremeyiz diye davranmak. Nafile kardeşim. Bu millet üzerinde siyaset mühendisliği yapanlar, her daim kaybetmiştir. Bundan sonra da kaybetmeye devam edeceklerdir. 24 Haziran da kaybettikleri bir başka tarih olacaktır, bu kadar” diye konuştu.

“OYUNLARI BOZA BOZA HEDEFLERE ULAŞACAĞIZ”

Toplantıya katılan AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç de “Az zaman var ama biz biliyoruz ki AK Parti’nin teşkilat anlayışında bir seçim biter ve diğer seçim başlamış olur. Bizim kadar hazır bir teşkilat olduğunu düşünmüyorum. Özellikle kadınlarımızın her daim erkeklerle beraber sahada olduğunu biliyorum. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, bugüne kadar oynanan oyunları boza boza, senaryoları yırta yırta, hep birlikte inşallah hedeflerimize ulaşacağız” dedi.“SEÇİME EN HAZIR PARTİYİZ”

İlçe danışmada konuşan ve seçime en hazır partinin AK Parti olduğuna dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da “Zaten geçen hafta ilçe başkanımız ile birlikte düzenlediğimiz basın toplantısıyla bu sürece başlamış olduk” diye konuştu. Dündar, konuşmasında ayrıca belediyenin halihazırda devam eden projeleri hakkında da bir sunum yaptı. AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Bülent Kandemir de 24 Haziran’daki seçimin ne denli önemli olduğun ve teşkilatlar olarak bu seçime hazır olduklarını ifade eden bir konuşma yaptı. 24 Haziran’a az bir süre kaldığını hatırlatan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ise Osmangazi’nin, seçmen sayısı ile seçimin seyrini, kaderini değiştirebilecek öneme sahip bir ilçe olduğuna dikkat çekti. Cömez, “Bursa’daki her ilçe gibi Osmangazi’miz de seçimde üzerine düşeni layıkıyla  yapacaktır, buna inanıyor, hemşerilerimize ve dava arkadaşlarıma güveniyorum. Geçen seçimlerdeki oy oranımızı bir üst seviyeye çıkarabilirsek inanın seçimin seyrini değiştirebiliriz. Reisimizin sizden beklediğini, milletimizin sizden umduğunu, kısacası bize yakışanı yapacağız” dedi. 

Kaynak : İHA

Anahtar Kelimeler : bursa, seçim, toplantı ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
2016 Yenişehir Yörem Gazetesi (Kayı İletişim Ltd. Şti.) tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti