Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan: "TOGG, AK Parti’nin projesidir. Milli falan değil"

Ekonomi 7 Nisan 2022 13:01
Videoyu Aç Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan: "TOGG, AK Parti’nin projesidir. Milli falan değil"
A
a

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Türkiye’nin küresel bir marka olmayı hedefleyen yerli otomobili TOGG için tepki çekecek sözler söyledi. Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ait olan yerli otomobil için "milli değil" diyen Sertaslan, "TOGG AK Parti’nin projesidir. Milli falan değil" ifadelerini kullandı

Yüzde 51 yerlilik oranına sahip olan ve 3 yılda yüzde 68 yerli hedefi bulunan TOGG marka otomobil Gemlik Belediye Meclisi’nin de gündemindeydi.

Mecliste ilginç açıklamalar yapan Mehmet Uğur Sertaslan, "TOGG milli falan değil. Beni sahiplenmeyeni ben de sahiplenmem. Cumhuriyet Halk Partisini, İyi Partiyi sahiplenmeyen TOGG’u ben sahiplenmem. TOGG’un resmini yapacakmışız, AK Parti’nin projesi o, milli falan değil" sözleri bazı meclis üyelerince tepkiyle karşılandı.
Sertaslan, tansiyonun yükselmesi sonrası meclis toplantısına 15 dakika ara verdi.
Kaynak : İHA
1000
icon
Ali Hikmet ESİN 7 Nisan 2022 19:54

Başkanın söylediklerine katılıyorum.Fotoğrafta Bursa valisi de yok.Akp il başkanı neyin nesi orada fotoğrafta yer almış.akp ve mhp iktidarı milli egemenliği,millet egemenliğini yok sayarak kendi sonunu hazırlıyor.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat