Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Felaket bölgelerine Yenişehir'den yardım

Yenişehir 19 Ağustos 2021 14:46
Videoyu Aç Felaket bölgelerine Yenişehir'den yardım
A
a

Karadeniz bölgesindeki sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki vatandaşlar için düzenlenen yardım kampanyasına Yenişehir'den de destek geldi.

ÖZEL HABER: ERHAN KOÇAK
"NAKDİ YARDIMLARINIZ HAYATLARI DEĞİŞTİRECEK"

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ndeki toplantıda konuşan Kaymakam Suat Seyitoğlu Akdeniz ve Ege bölgelerinde orman yangınları, Karadeniz bölgesindeyse sellerin etkili olduğun hatırlattı. Seyitoğlu, "Devletimiz tüm imkânlarını seferber etti. İçişleri Bakanlığı'mız insani yardım kampanyası düzenledi. Gönülden gelecek sesinize kulak vermenizi istiyoruz. Nakdi yardımlarınızı İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı IBAN numaralarına yatırabilirsiniz" dedi.


 
"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÖSTERMELİYİZ"

Belediye Başkanı Davut Aydın ise "Yapacağımız yardımlarla birlik ve beraberliğimizi göstermeliyiz. O bölgelerde bundan önce böylesi büyük afetlerin yaşanmadığını söylediler. Bir araç apartmanın 5'üncü katına savrulmuş. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Kastamonu'dan gelen haberlere göre gıda yardımına ihtiyaçları bulunmuyor" diye konuştu. Toplantıya daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı. Katılanlar, yapmayı düşündükleri nakdi yardımları açıkladılar.
 


Yenişehir'de düzenlenen toplantıda sel bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere nakdi yardım kampanyası düzenlendiği açıklandı. Toplantıya katılanlardan gönüllerinden geçen miktarda yardımda bulunulabileceği bildirildi.

Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ndeki toplantıda konuşan Kaymakam Suat Seyitoğlu, şunları kaydetti: "Akdeniz ve Ege bölgelerinde orman yangınları, Karadeniz bölgesindeyse sel etkili oldu. Devletimiz tüm imkânlarını seferber etti. İçişleri Bakanlığı'mız insani yardım kampanyası düzenledi. Gönülden gelecek sesinize kulak vermenizi istiyoruz. Bu arada devletimizin tüm imkânlarıyla ihtiyaçları karşılayacağına emin olabilirsiniz. Bizler de katkı sağlayıp dayanışma ruhumuzu diri tutabiliriz. Alacağımız kararlar o bölgelerde yaşayanların ciddi biçimde hayatlarını etkileyecektir. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı IBAN numaralarına yatırabilirsiniz yardımlarınızı. Örneğin 1 hafta sonra şunu diyebilmeliyiz. Şu kadar nakdi yardım topladık. Daha çok sel bölgelerinin nakdi yardımlara ihtiyaçları olduğu bildirildi."

Belediye Başkanı Davut Aydın ise "Yapacağımız yardımlarla birlik ve beraberliğimizi göstermeliyiz. Akdeniz ve sel felaketinin yaşandığı bölgelerde bundan önce böylesi büyük afetlerin yaşanmadığını söylediler. Bir araç apartmanın 5. katına savrulmuş. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Kastamonu'dan gelen haberlere göre gıda yardımına ihtiyaçları bulunmuyor." diye konuştu.
Toplantıya daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı. Katılanlar, yapmayı düşündükleri nakdi yardımları açıkladılar.

 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı