Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Dünya devinden korkutan açıklama

Güncel 30 Temmuz 2021 12:48
Videoyu Aç Dünya devinden korkutan açıklama
A
a

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden Nestle'nin CEO'su Mark Schneider, hammadde ve nakliye maliyetlerindeki artış nedeniyle gıda fiyatlarındaki artışın da devam edeceğini söyledi.

Dondurmadan kahveye kadar birçok ürün satan Nestle'nin CEO'su Mark Schneider katıldığı bir konferans görüşmesinde gazetecilere demeç verdi.

"YAKLAŞIK YÜZDE 2 ARTIRMAMIZ GEREKİYOR"

Schneider, ABD'deki enflasyona dikkat çekerek "Enflasyonun geçici olduğuna inanıyorum. Ancak yüzde 4'lük maliyet artışlarını dengeleyebilmek için fiyatları yaklaşık yüzde 2 artırmamız gerekiyor" diye konuştu.

Nestle, 2021'in ilk yarısında fiyatlarını yüzde 1,3 oranında artırdı. Firma yükselen kahve fiyatları gibi bazı maliyetlere karşı önlem alabileceğini ancak nakliye gibi kâr marjları üzerinde baskı yaratan maliyetlerden kaçınmalarının mümkün olmadığını söyledi.

 

Hafta başında General Electric, Anheuser-Busch InBev ve Unilever gibi şirketler artan girdi maliyetleri konusunda uyarılarda bulunmuştu.

ABD'de büyük şirketler yüksek maliyetleri bir süre daha üstlenebilir ancak süpermarketler, restoranlar ve perakendecilerin maliyet artışlarını tüketicilere yansıtmaktan başka şansı yok gibi görünüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı