Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Doruk Yıldırım’dan çalışanlarına âfet eğitimi

Bursa 10 Ağustos 2021 12:45
Videoyu Aç Doruk Yıldırım’dan çalışanlarına âfet eğitimi
A
a

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi, çalışanlarını depremler başta olmak üzere âfetlere karşı bilgilendiriyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının “Afet Eğitim Yılı” ilan edilmesinin ardından harekete geçen hastane yönetimi, Bursa AFAD desteği ile hastane çalışanlarına âfet eğitimi verdi. Yaşanabilecek depremlere ve âfetlere karşı personellerini bilinçlendirmek maksadıyla Doruk Yıldırım Hastanesi yönetimi ile Bursa AFAD ortaklığında gerçekleştirilen eğitime çok sayıda hastane çalışanı katıldı.
Hastane çalışanlarına Bursa AFAD eğitmenleri tarafından muhtemel bir deprem esnasında hastaların nasıl korunacağı, afet çantasının hazırlanması ve afet sonrası yaşanabileceklere ilişkin eğitim verildi.
Başhekim Dr. Cemal Turhan, âfet eğitimlerinin deprem esnasında hayat kurtardığının altını çizerek, “Tarihimizin, belki de en büyük doğal afetleri ile mücadele ettiğimiz bugünlerde AFAD desteği ile personelimize verilen eğitimler şuur oluşturması adına çok kıymetliydi. Her türlü âfet ile mücadele etmemiz için bizlere tecrübe ağlayacaktır” dedi.
İş Güvenliği Uzmanı Musa Kıransoy da, “Çalışanlarımıza Bursa AFAD desteği ile eğitim organizasyonu gerçekleştirdik. Maksadımız çalışanlarımızı âfetlere karşı bilinçlendirmekti. Güzel bir eğitim oldu, afetlere karşı daha bilinçli olarak hareket edeceğiz. Buradan herkesi âfet gönüllüsü olmaya davet ediyorum. Afet çantası oluşturalım, hem işyeri hem de evimizde depremlere yönelik zarar azaltma çalışması yapalım” ifadelerini kullandı.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı