Çocuklar uzayı üç boyutlu öğreniyor

Bursa 10 Eylül 2022 15:05
Videoyu Aç Çocuklar uzayı üç boyutlu öğreniyor
A
a

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Çocuk Şenliği'nde platenaryum çadırı kuran Hastavuk firması, çocuklara üç boyutlu olarak uzayı anlattı.

Merinos Parkı'nda düzenlenen etkinlikte kurulan platenaryum çadırında çocuklar gökyüzü, denizaltı, Güneş Sistemi ve geçmiş tarih yaşantılarının yapay görüntülerinin gerçeği aratmayacak animasyonu ile keyifli anlar yaşadı. Çocuklar çadıra girmek için dakikalarca bekleyerek uzun kuyruklar oluşturdu.
Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 4. Çocuk Şenliği'nin gerçekleştiğini ifade eden Hastavuk Kurumsal İletişim Müdürü Bircan Öztürk, "Her organizasyonda olduğu gibi bugün burada Bursa halkıyla bir araya geldik. Hastavuk firması olarak platenaryum çadırı kurduk. Çadırın içinde üç boyutlu bir simülasyon gösterisi var. Sağlıklı gıda üretiminin yanında çocuklara okuma, dinleme ve görsel materyallerle öğrenmeyi bugün burada eğlenceli bir hale getiriyoruz. Çocuklar uzay yolunda gezegen ve galaksileri eğlenerek öğrenmiş oluyorlar" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

uludağ elektrik 8.ay