ÇİÇEKÖZÜ KÖYÜ'NÜN ALTYAPISI SİL BAŞTAN

Yenişehir 20 Ocak 2023 13:51
Videoyu Aç ÇİÇEKÖZÜ KÖYÜ'NÜN ALTYAPISI SİL BAŞTAN
A
a

Yenişehir Çiçeközü Köyü'nü ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, köyde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

"YENİ PROJELER GELİYOR"
 
Önceki gün Yenişehir'e gelen ve Çiçeközü Köyü'ndeki yatırımları inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, altyapı çalışmalarının yanı sıra köye bağlantı yolunun asfaltlanıp bir de spor sahası kazandırılacağını belirtti.
 
MEYDAN DÜZENLEMESİ DE YAPILACAK
 
Çeşitli sporların yapılabileceği bir sahayı da Büyükşehir ile Yenişehir Belediyesi ortaklaşa çalışmayla köye kazandıracak. Ayrıca köyün meydan düzenlemesi için de Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın yapım sözü verdi.
 
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ
 
İçme suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarıyla yeni bir köprü yapımının Büyükşehir Belediye'si tarafından sürdürüldüğünü söyleyen Muhtar Nizamettin Filiz, "Meydan düzenlemesi yapılıp spor sahası da kazandırılırsa köyümüzün ihtiyaçları tamamlanmış olacak" dedi.
 
Önceki gün geldiği ilçede Çiçeközü Köyü'nü de ziyaret edip yatırımları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, altyapı çalışmalarının yanı sıra başka çalışmaların yapılması sözünü de verdi. Muhtar Nizamettin Filiz'den köydeki çalışmalarla ilgili görüşen Başkan Aktaş, "Belediyemiz bu köyümüzde içme suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamını yeniliyor. Bu arada komşu köy Karaamca ile arasındaki bağlantı yolunun üzerindeki eskiyon köprünün yerine yenisini yapıyoruz. Çiçeközü'nde ayrıca bir semt sahasını Yenişehir Belediyemiz ile çalışarak kazandıracağız" dedi.
 
 
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ise semt sahasının yapımına destek vereceklerini, bunun yanında köyde meydan düzenlemesini ilçe belediyesi olarak gerçekleştireceklerini kaydetti.
 
Köy Muhtarı Nizamettin Filiz de köydeki projelerin hayata geçirilmesi konusunda emeği olanlara teşekkür etti. Muhtar Filiz, "Bu çalışmaların hepsi birbirinden önemli çalışmalar. Öncelikle köyümüzün içme suyu ve kanalizasyon hatları yenileniyor. Bunun gibi süren çalışmalardan bir tanesi de komşu köy Karaamca ile köyümüzün arasındaki köprü çalışması. Eski köprü artık kullanılmaya uygun değildi. Büyükşehir Belediyemiz altyapı çalışmalarının yanında bu köprünün yapımını da gerçekleştiriyor. Önümüzdeki asfalt döneminde Karaamca ile aramızdaki 3,5 kilometrelik bağlantı yolu da asfaltlanacak. Halen devam etmekte olan çalışmalarla sonradan yapılması planlanan çalışmalar köyümüzün ihtiyaçlarını karşılayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat