Çevre düzenleme çalışmaları sürüyor

Yenişehir 1 Temmuz 2022 14:12
Videoyu Aç Çevre düzenleme çalışmaları sürüyor
A
a

Yenişehir'de belediye tarafından gerçekleştirilen çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

MÜSTECİP ONBAŞI'YA SAYGI
Belediye Başkanı Davut Aydın, "Son olarak İznik Yolu'ndaki Çanakkale Savaşları'nın gizli kahramanı Müstecip Onbaşı'nın anısına yaptırdığımız anıt ile şanlı Türk bayrağımızın peyzaj çalışmasını ve bakımlarını tamamladık" diye konuştu.
 
CAMİ, SPOR TESİSİ VE PARKLAR
Başkan Aydın, "Bulvar Park Sosyal Tesis Gül Sokak Parkı Matay Spor Tesisi Spor Kompleksi, Kumluk Camii bahçesi, Çınarlı Camii bahçesi, Sertaç Dübek Parkı, fincan Kafe önü ve Babasultan Parkı'nda ilaçlama yaptık" dedi.KÖYLERDE DE ÇALIŞMA VAR
İlçe merkezindeki 17 adet kumbaranın yıkanarak temizlendiğini, Orhan Caddesi ve Selvi Sokak'ta oluk ve parke taşı tamiri yapıldığını söyleyen Aydın, Köprühisar Köyü'ne çocuk oyun grubu kurup Kavaklı Köy Konağı'nın çatısının onarıldığını kaydetti.

 

Yenişehir Belediyesi tarafından ilçe merkezinin yanı sıra köylerde de benzer çalışmalar yapılıyor. Parke taşı, yol ve kaldırım çalışması, genel bakım ve temizlik çalışmalarını sürdüren belediye, köylerden gelen talepleri de değerlendiriyor.
Yenişehir İlçe merkezindeki 17 adet kumbaranın yıkanarak temizlendiğini, Orhan caddesi ve Selvi Sokak'ta oluk ve parke taşı tamiri yapıldığını söyleyen Aydın, Köprühisar Köyü'ne çocuk oyun grubu kurup Kavaklı Köy Konağı'nın çatısının onarıldığını kaydetti.
İznik Yolu üzerindeki çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Davut Aydın, "Çanakkale Savaşları'nın gizli kahramanı Müstecip Onbaşı'nın anısına yaptırdığımız anıt ile şanlı Türk bayrağımızın peyzaj çalışmasını ve bakımlarını tamamladık" dedi.
Başkan Aydın, "Bulvar Park Sosyal Tesis Gül Sokak Parkı Matay Spor Tesisi Spor Kompleksi, Kumluk Camii bahçesi, Çınarlı Camii bahçesi, Sertaç Dübek Parkı, fincan Kafe önü ve Babasultan Parkı'nda ilaçlama yaptık" diye konuştu.


 
Kaynak : ÖZEL HABER / EBRU ERGÜL
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat