CENNET GİBİ DOĞAYI ÇÖPLÜGE ÇEVİRDİLER

Yenişehir 1 Aralık 2022 12:26
Videoyu Aç CENNET GİBİ DOĞAYI ÇÖPLÜGE ÇEVİRDİLER
A
a

Doğaya piknik yapmaya çıkanların geride bıraktığı çöp ve atıklar duyarlı vatandaşların tepkisini çekiyor.

"DOĞAYA SAYGI İNSANA SAYGI"
Yaz ayları boyunca özellikle hafta sonları kendilerini doğanın koynuna atan piknikçiler geride çöp yığınlarını bırakıyorlar. Doğaya saygı duymayanların insana da saygısından söz edilemeyeceğini belirten vatandaşlar, bu vurdumduymazlığa tepki gösteriyorlar.
 
"DOĞA ÇÖP ESARETİ ALTINDA"
Piknikçilerin yoğun olarak uğrak yeri olan bölgelerin yanı sıra sulama göletlerinin de çöp esareti altında kaldığını belirten duyarlı vatandaşlar, "Doğanın güzelliklerinden yararlanıp güzel bir gün geçirdikten sonra böylesi çirkin bir manzaraya neden olunmamalıdır" diye konuşuyorlar.
 
"BU SORUMSUZLUK BİTMELİDİR"
Naylon poşetlerden içecek kutularına, plastik saklama kaplarından yiyecek atıklarına kadar her şeyin geride bırakıldığını söyleyen duyarlı vatandaşlar, "Kısa sürede doğa güzelliklerinin içinde çirkin görüntüler oluşuyor. Doğal çevreyi tehdit eden bu sorumsuzluğun bitmesini istiyoruz" dediler.
 
Kimi duyarlı vatandaşlar, doğa güzelliklerinin bağrındaki çöpleri ve atıkları topladıklarını belirttiler. Vatandaşlar, "Ancak çöpler her yerde ve toplamakla bitmiyor" diye dert yandılar.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat