ÇAKI GİBİ ASKER OLDULAR

Yenişehir 18 Mayıs 2022 13:10
Videoyu Aç ÇAKI GİBİ ASKER OLDULAR
A
a

Yenişehir Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinlikle engelli gençler bir günlük askerlik yapmak imkânı buldular.

TEMSİLİ AKSERLİK YEMİN TÖRENİ
Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, daire amirleri ve yöneticiler, engelli gençlerin 1 günlük askerlik görevlerini ardından Temsili Askerlik Yemin Töreni'ne katıldılar.

 

VATANİ GÖREVLERİNİ TAMAMLADILAR
Garnizon Komutanlığı'nda düzenlenen törende engelli gençlerin aileleri de hazır bulundular. Temsili görevlerini tamamlayan engelli gençler düzenlenen yemin töreninde, ettikleri yeminle vatani görevlerini tamamladılar.


 
TEZKERE MUTLULUĞU YAŞADILAR
Yemin Töreni'nin ardından, Yenişehirli yöneticiler ve davetliler tarafından Mehmetçiklere terhis belgeleri ve hediyeleri verildi. Engelli gençler bir gün temsili askerlik yaparak tezkere almanın mutluluğunu yaşarken, Hava Kuvvetleri personeli tarafından paraşüt gösterisi yapıldı.10-16 Mayıs Engelliler Haftası faaliyetleri kapsamında Yenişehir Garnizon Komutanlığı tarafından tertip edilen etkinlikle engelli vatandaşlara bir günlük askerlik yapma imkânı sağlandı. 
    Temsili görevlerini tamamlayan engelli gençler düzenlenen yemin töreninde, ettikleri yeminle vatani görevlerini tamamladılar. Kaymakam Rahmi Köse ve ilçe protokolünün katıldığı “Temsili Askerlik Yemin Töreni"nin ardından, Kaymakam Köse ve törene katılan diğer davetliler tarafından Mehmetçiklere terhis belgeleri ve hediyeleri verildi. Engelli gençler bir gün temsili askerlik yaparak tezkere almanın mutluluğunu yaşarken, törenin sonunda Hava Kuvvetleri personeli tarafından paraşüt gösterisi yapıldı. 
Kaynak : ÖZEL HABER / ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat