Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

BÜYÜKŞEHİR'DEN YENİŞEHİR'E HİBE OTOBÜS GELİYOR

Yenişehir 5 Mart 2021 11:42
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR'DEN YENİŞEHİR'E HİBE OTOBÜS GELİYOR
A
a

Yenişehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında toplandı. Başkan Aydın, Polis Merkezi'nce kullanılan ve bir süre önce boşaltılan binanın belediyeye tahsis edileceğini ve Büyükşehir Belediyesi'nin ilçeye bir otobüs hibe ettiğini bildirdi.

ÖZEL HABER:ERTAN ADANA

"KÖY YERLEŞİM PLANLARI DÜZENLENECEK"


     Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında toplanan Yenişehir Belediye Meclisi'nde 2 gündem maddesi ele alındı. Gündemin 1'inci maddesindeki, Çiçeközü, Demirboğa, Orhaniye, Karasıl ve Mahmudiye mahallelerinde 442/3367 Sayılı Köy Kanununa göre onaylı köy yerleşim planlarının Kırsal Yerleşim Alanı kapsamında değerlendirilmesi konusu ele alındı. Yapılan oylamada gündemin 1'inci maddesi İmar Komisyonu'na havale edildi. Cuma günü (Bugün) tekrar toplanacak Belediye Meclisi, İmar Komisyonu'nun hazırlayacağı raporu görüşecek. 

"BÜYÜKŞEHİR'DEN HİBE OTOBÜS GELİYOR"

     Gündemin 2'nci maddesinde Büyükşehir Belediyesi'nin hibe ettiği otobüsün teslim alınması görüşüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile görüştüğünü ve bir otobüs hibe edilmesini sağladığını anlatan Başkan Aydın, "Şu an otobüs Bursa'da hazırlanıyor. 2007 model iyi bir araç. Koltuklarının değiştirilmesiyle 56 kişilik kapasiteye ulaşabilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'a, Yenişehir halkı adına çok teşekkür ediyorum" dedi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı