Bursa'da sokak hayvanlarının hediyeleri çocuklardan

Bursa 1 Nisan 2022 12:08
Videoyu Aç Bursa'da sokak hayvanlarının hediyeleri çocuklardan
A
a

Mudanya Belediyesi, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü etkinlikleri çerçevesinde sokak hayvanlarına karşı çocuklarda koruma bilinci oluşturmak, yaşamlarını sürdürme, korunma, barınma ve beslenme ihtiyaçlarına dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledi.

Mudanya Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Birimi ve Zübeyde Ana Çocuk Akademisi işbirliğiyle sokak hayvanları için hazırlanan atölyede minik öğrenciler can dostları için makrome ipinden tasmalar tasarladı.
Yeryüzünde tüm canlıların birbiriyle uyum içinde yaşayabileceği bir yaşam biçiminin mümkün olduğunu belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bir yerde sokak hayvanlarının mutluluğu o yerin insanlarının ne kadar iyi ve vicdanlı olduğunun göstergesidir. Mudanyalıların daha mutlu ve huzurlu bir ilçede yaşaması için gerçekleştirdiğimiz projelerin yanı sıra, sokak hayvanlarının da bu yönde hakları olduğu bilinciyle hizmet veriyoruz. Her birimize önemli sorumlulukların düştüğü bugünlerde şehrimizdeki hiçbir canlının zarar görmemesi için çalışıyoruz” diye konuştu.
Mudanya Belediyesi Veteriner Hekimi Şükriye Çelikkollu ve Meclis Üyesi Ergül Batman ile birlikte can dostları için hediyeler hazırlayan minik öğrenciler, hazırladıkları hediyeleri sokak hayvanları gününde sahiplerine ulaştıracak.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat