Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Bursa'da 582 bin öğrenci için ilk ders zili çaldı

Eğitim 6 Eylül 2021 13:13
Videoyu Aç Bursa'da 582 bin öğrenci için ilk ders zili çaldı
A
a

Bursa'da da 2021-2022 eğitim öğretim yılı tüm kademeleriyle yüz yüze eğitime başladı. Bursa’da bin 920 okulda 582 bin 976 öğrenci ve 37 bin 637 öğretmen ilk ders zilinin çalmasının ardından okullarına kavuşurken, öğrencileri getiren ailelerin 1,5 yıl geçmesine rağmen korona virüse karşı tedbirsiz olmaları "pes" dedirtti.

Büyük bir heyecanla okullarına koşan minik öğrenciler eğitim hayatına ilk adımlarını attı. Bu önemli günde minik öğrencileri yalnız bırakmayan aileleri de korona virüse rağmen çocuklarını okulun önünde beklemeye koyuldu. Yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra çocuklarının yüz yüze eğitime başlamasını heyecanlar bekleyen anne ve babalar, mesafeye ise hiç dikkat etmedi. Yapılan törenin ardından 37 bin 637 öğretmen, bin 920 okulda 582 bin 976 öğrenciyle uzun bir aradan sonra derse girmenin heyecanını yaşadı.
Öğrenciler okuldaki ilk günlerinde okul kitaplarını masalarında hazır buldu. Millî Eğitim Bakanlığının açıkladığı 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı takvimine göre; 1. dönem ara tatili 15-19 Kasım, yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat, 2. dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 17 Haziran 2022’de sona erecek.
Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Altıntaş, Osmangazi ilçesindeki Şehit Murat Atsen İlkokulunda ilk ders zilini çalarken, şunları söyledi; "Öğrencilerimizi pırıl pırıl gözleri ve gülen yüzleri ile karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özellikle geride bıraktığımız zorlu dönemi de göz önüne aldığımızda hepimiz, geçen hafta başladığımız uyum programıyla yaşadığımız mutluluğun ne kadar katlandığı gördük. Yüz yüze eğitime tam zamanlı olarak geçtiğimiz için heyecanlıyız. Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, anne-babalarımız ve çok kıymetli yavrularımızla bir aradayız. Okullarımızda alınan hijyen tedbirleriyle ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Velilerimizin endişesi olmasın. Bakanlığımızın liderliğinde, bizlerin kontrolünde tüm önlemler alınmakta ve günlük olarak takip edilmekte. Ülkemizi yarınlara taşıyacak olan kıymetli yavrularımızın her daim yanınızdayız."
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı