BİRLİK'TEN ÜRETİCİYE YEM BİTKİSİ TOHUMU

Yenişehir 23 Eylül 2022 11:15
Videoyu Aç BİRLİK'TEN ÜRETİCİYE YEM BİTKİSİ TOHUMU
A
a

Yenişehir Süt Üreticileri Birliği, hayvan yemi yapımında kullanılan yem bitkilerinin tohumlarının satışına başladı.

"ÜRETİCİ KENDİSİ İMAL EDİYOR"
Hayvan yetiştiricilerinin çoğunun ihtiyacı olan yemleri kendisinin imal ettiğini belirten Yenişehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Tuna, "Hayvan yemi yapımında kullanılan bitkilerin tohum satışlarına başladık" diye konuştu.
 
"UYGUN KOŞULLARDA SATIŞ"
Kaliteli ve yüksek verimli kışlık yem bitkisi tohumlarının piyasa şartlarından daha uygun şartlarda üreticilere satışının yapıldığını anlatan Tuna, "Buğday, arpa, yulaf, yonca, tritikale tohumlarını satıyoruz. Ayrıca beşli karışım olarak adlandırılan Macar fiği, yem bezelyesi, kılçıksız buğday, yulaf ve tritikalenin harmanlanmasıyla elde edilen yem bitkisi tohumu da getirttik" dedi.
 
"HEDEFİMİZ ÜRETİCİYİ KORUMAK"
Bu uygulamada her bakımdan üreticinin korunmasını amaçlandıklarını ifade eden Tuna, "Hayvan yemi yapımında kullanılan bitkilerin tohumları öncelikle bölgemiz koşullarına uyum sağlıyor. Ayrıca kaliteli, yüksek verimli ve uygun fiyat özellikleri de hayvan yemi tohumlarımıza ilgiyi artırıyor" dedi.
 
Yenişehir Süt Üreticileri Birliği, üyelerine tohumluk satışlarına başlandı. Birlik Başkanı Nazif Tuna, üreticilerin ihtiyacı olan tohumlukların Birlik'te satışına başlandığını belirtti.
Kaliteli ve yüksek verimli kışlık tohumların piyasa şartlarından daha uygun koşullarda üreticilere satışının yapıldığını anlatan Tuna, "Buğday, arpa, yulaf, yonca, tritikale tohumlarını satıyoruz. Ayrıca beşli karışım olarak adlandırılan Macar fiği, yem bezelyesi, kılçıksız buğday, yulaf ve tritikalenin harmanlanmasıyla elde edilen yem bitkisi tohumu da getirttik" diye konuştu.
Birliğin bünyesinde kurulu olan iktisadi işletme aracılığıyla yapılan satışların her bakımdan üreticinin korunmasının amaçlandığını ifade eden Tuna, "Hayvan yemi yapımında kullanılan bitkilerin tohumları öncelikle bölgemiz koşullarına uyum sağlıyor. Ayrıca kaliteli, yüksek verimli ve uygun fiyat özellikleri de hayvan yemi tohumlarımıza ilgiyi artırıyor" dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

uludağ elektrik 8.ay