Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Bir bayram da böyle geçti

Yenişehir 24 Temmuz 2021 10:24
Videoyu Aç Bir bayram da böyle geçti
A
a

Pandemi nedeniyle geçen yıldan bu yana kısıtlamalarla geçen son 3 bayramın ardından Kurban Bayramı Yenişehir'de de ayrı bir coşkuyla yaşandı.

"YENİŞEHİR'DE BAYRAM
HAREKETLİLİĞİ"


Yenişehir'de arife günü hareketlilik giderek artarken, vatandaşlar yoğun biçimde alışverişini yaptılar. İlçe dışından yakınlarına bayram ziyaretine gelenlerle birlikte hareketlilik giderek arttı. Bayramın ilk günü Yenişehir Belediyesi'nin düzenlediği geleneksel bayramlaşma Belediye Meydanı'nda gerçekleştirildi. Belediye Meydanı'ndaki bayramlaşmaya Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, daire amirleri, belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı.
 
"MANEVİ YAŞANTIMIZDA
AYRI BİR YERİ VAR"


Kaymakam Suat Seyitoğlu, manevi yaşantımızda önemli bir yere sahip olan bayramların, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, aynı zamanda toplumsal yardımlaşma ve dayanışma, sevgi, saygı, kardeşlik gibi milli ve manevi duyguların en sıcak şekilde hissedildiği günler olduğunu vurguladı. Seyitoğlu, "İnsanları sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla kaynaştıran, milli birlik ve beraberlik, barış, huzur ve hoşgörü gibi duyguların en yoğun ve mana yüklü bir şekilde yaşandığı, bir Kurban Bayramı'nı daha karşılamanın sevincini yaşamaktayız" dedi.
 
"BİRLİK BAĞLARIMIZ
HİÇ BOZULMAYACAK"


Belediye Başkanı Davut Aydın ise şunları kaydetti: "Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü böyle güzel günlerde temelleri atılan ya da kuvvetlendirilen birlik bağları bozulmaz."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı