Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

BAŞKAN'IN FAALİYET RAPORUNA BELEDİYE MECLİSİ'NDEN ONAY

Yenişehir 5 Nisan 2021 14:42
Videoyu Aç BAŞKAN'IN FAALİYET RAPORUNA BELEDİYE MECLİSİ'NDEN ONAY
A
a

Yenişehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında toplandı. Başkan Aydın'ın 2020 yılına ait faaliyet raporu oy çokluğuyla onaylanırken, başkan vekili, kâtip üye ve encümen üyelerinin seçimi yapıldı. Ayrıca, 4'er kişiden oluşan 11 komisyonun üyeleri de belirlendi.ÖZEL HABER- KAAN KOÇAK

MHP VE AK PARTİ "EVET" CHP ÇEKİMSER, İYİ PARTİ "RET"
Yenişehir Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Davut Aydın'ın 2020 yılına ait faaliyet raporunu oyçokluğuyla kabul etti. Faaliyet raporuna MHP ve AK Parti'li üyeler "evet" oyu kullanırken, CHP'li üyeler çekimser kaldı. İYİ Parti'li üyelerin "ret" oyu verdiği faaliyet raporuyla ilgili konuşan Başkan Aydın, "Vatandaşımıza en iyi hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz. Bu hizmetlerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi hizmetleri yapacağız" dedi.BAŞKAN VEKİLİ, KÂTİP ÜYE VE ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ
13 gündem maddesiyle toplanan Belediye Meclisi'nde, Meclis 1'inci Başkan Vekilliği görevine Mesut Bedel, 2'nci Başkan Vekilliği görevine Kamil Aydoğdu seçildi. Belediye Meclis Kâtipliği görevine ise R. İlknur Çelebi ve Nilüfer Şahin getirildi. Serhat Savcı ve Nurettin Aydın ise belediye encümen üyesi oldular. Ayrıca 4'er kişiden oluşması kararlaştırılan toplam 11 ihtisas komisyonunun üyeleri de seçimle belirlenirken, Kozdere Çamlığı'na inşa edilecek kır lokantası ve kır kahvesinin 10 yıllığına kiralanması görüşüldü.

     Yenişehir Belediye Meclisi, 13 gündem maddesiyle Belediye Başkanı Davut Aydın başkanlığında toplandı. Toplantının ilk gündem maddelerinde Meclis 1'inci Başkan Vekilliği görevine Mesut Bedel, 2'nci Başkan Vekilliği görevine Kamil Aydoğdu seçildi. Belediye Meclis Kâtipliği görevine ise R. İlknur Çelebi ve Nilüfer Şahin getirildi. Serhat Savcı ve Nurettin Aydın ise belediye encümen üyesi oldular. Ayrıca 4'er kişiden oluşması kararlaştırılan toplam 11 ihtisas komisyonunun üyeleri de seçimle belirlendi.


 
Yapılan seçimde komisyonlar ve görev alan üyeler şöyle:
Plan Bütçe ve Tarife Komisyonu: Nurettin Aydın, Serhat Savcı, R. İlknur Çelebi.
İmar Komisyonu: Serhat Savcı, Nurettin Aydın, Kamil Aydoğdu, Ergin Çakar.
Ticaret ve Sanayi Komisyonu: Mustafa Gerim, Muharrem Tekin, Fatih Demir, Abdurrahman İletmiş.
Çevre ve Sağlık Komisyonu: Hüseyin Kulu, Faruk Balkız, R. İlknur Çelebi, Şafak Erdem.
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu: Faruk Balkız, Hüseyin Kulu, Nilüfer Şahin, Şafak Erdem.
Hukuk Komisyonu: Muharrem Tekin, Hüseyin Kulu, Gökhan Menteş, Şafak Erdem.
Mahalle İhtiyaçları Tespit  Koordinasyon Komisyonu: İmdat Cav, H. Emre Yörük, Ahmet Ceylan, Abdurrahman İletmiş.
Engelli Komisyonu: İmdat Cav, Muharrem Tekin, Nilüfer Şahin, Şafak Erdem.
Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: H. Emre Yörük, Faruk Balkız, Ahmet Ceylan, Ergin Çakar.
Tanıtım, Eğitim, Kültür ve Sanat Komisyonu: Muharrem Tekin, İmdat Cav, Nilüfer Şahin, Ergin Çakar.
Gençlik ve Spor Komisyonu: Faruk Balkız, H. Emre Yörük, Gökhan Menteş, Tayfun Sırman.KOZDERE ÇAMLIĞI'NA MESİRE ALANI
Toplantıda Kozdere Çamlığı'nda yapılması planlanan kır lokantası ve kır kahvesinin 10 yıllığına kiralanması ele alındı. Kır kahvesi ve lokantasının Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılıp işletilmesi benimsendi. Belediye Başkanı Davut Aydın, belediye olarak bölgede düzenleme çalışmaları yaptıklarını belirterek, "Orman Bakanlığı'nın onayladığı projeler burada hayata geçirilecek" dedi.
     Diğer gündem maddesinde kadastro çalışmaları ve muhtelif kadastro güncelleme işlerinde görev yapmak üzere bilirkişi seçimi gerçekleştirildi. 6 köydeki 36 kişi bilirkişi olarak belirlendi.


 
Kaynak : ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı