Başkan Aydın Diyarbakır'da Bursa'yı temsil etti

Bursa 25 Mart 2022 16:08
Videoyu Aç Başkan Aydın Diyarbakır'da Bursa'yı temsil etti
A
a

Diyarbakır Valiliği ev sahipliğinde Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen '1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı'nda Bursa'yı Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın temsil etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, 27 Mart’a kadar ziyaretçileri ağırlayacak turizm ve gastronomi sektörü temsilcilerinin bir araya geldiği 1. Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarına katıldı. Başkan Davut Aydın, “Diyarbakır, Türkiye'nin en kadim şehirlerinden birisidir. Doğudan batıya, güneyden kuzeye uzanan ticaret yollarının kesişme noktasındaki kilit şehirlerdendir. Her kadim şehir gibi tarihi mirası, köklü kültürel birikimi, ekonomiye yön verebilme kabiliyeti, turizm potansiyeli gibi farklı özelliklerini barındırmaktadır. Türkiye’nin turizmine doğudan açılmış bir penceredir. Diyarbakır nasıl doğudaki açık hava müzesi konumundaysa, Bursa’da Türkiye'nin batıdaki açık hava müzesi konumundadır. Bursa’nın tarihten ve farklı kültürlerden beslenen gastronomi zenginliğini şehrin tüm paydaşları ile geniş bir şekilde tanıtacağız. Nasip olursa bu yıl eylül ayında gastronomi festivali düzenlemeyi planlıyoruz. Bu vesileyle sizleri de şimdiden şehrimizin tarih ve kültür birikimine şahit olmaya davet ediyoruz ”diye konuştu.
Programa, KKTC Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Erbil Valisi Omid Xoşnav, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, 16 ülkeden ve 30 şehirden davetliler katıldı.
Kaynak : İHA
1000
icon
Ali Hikmet ESİN 26 Mart 2022 11:32

Bahçeli ,Diyarbakır a gidenleri ne olursa olsun olumsuz ağır bir uslüp ile eleştiriyor.Bu başkan için de kim bilir ne laflar etmiştir.

0 0 Cevap Yaz
Ali Hikmet ESİN 25 Mart 2022 19:02

Diyarbakır a gittiği için KILIÇDAROĞLU nu eleştiren BAHÇELİ nin bu ziyaretten haberi varmı acaba?BAHÇELİ bu ziyarete ne der?

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat