BAŞKAN AYDIN'DAN SÜRPRİZ ZİYARET

Yenişehir 20 Aralık 2022 11:34
Videoyu Aç BAŞKAN AYDIN'DAN SÜRPRİZ ZİYARET
A
a

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, üniversite sınavını belediyenin açtığı hazırlık kursları sayesinde kazanan Yenişehirli gençleri ziyaret ediyor. 

"SÜRPRİZ ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİYOR"
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, şehir dışı programlarında fırsat buldukça hemşerisi üniversiteli gençlere de sürpriz ziyaretler gerçekleştiriyor. Çeşitli programlar vesilesiyle bulunduğu şehirlerde okuyan Yenişehirli gençleri de ziyaret eden Başkan Aydın, son olarak Mardin’de Fatime Duran ile bir araya geldi.
 
FATİME DURAN'I ZİYARET ETTİ
Özellikle son üç yılda belediyenin açtığı kurslarla sınava hazırlanıp, bir yüksek öğretim programına yerleştirilen gençleri takibine alan Başkan Davut Aydın, bu kapsamdaki son ziyaretini Mardin’de Artuklu Üniversitesi Sağlıklı Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencisi Fatime Duran’a yaptı.
 
"YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI BEKLİYORUZ"
Başkan Aydın, “Öğrencilerimizin hepsinden, başarılı olmalarını bekliyoruz. Şimdi Fatma kızımdan beklediğimiz gibi bütün gençlerden önce yüksek not ortalamalı lisans diplomaları, sonrasında ise yüksek lisans diplomaları bekliyoruz” dedi.
 
"ANLAYIŞIMIZ HAYAT BOYU ÖĞRENME"
Başkan Aydın, “Hayat boyu öğrenme yaklaşımı ile mesleğe, işe ve hayata yönelik tüm eğitim kaynaklarına her yaştan insanın ulaşılabilmesine destek olmak, alınan eğitimin hayata geçirilmesini sağlamak hayatla eğitimi birleştirme mücadelemizin temelini oluşturuyor” diye konuştu.
 
Çeşitli programlar vesilesiyle bulunduğu şehirlerde okuyan Yenişehirli gençleri de ziyaret eden Başkan Aydın, son olarak Mardin’de Fatime Duran ile bir araya geldi.Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, şehir dışı programlarında fırsat buldukça hemşehrisi üniversiteli gençlere de sürpriz ziyaretler gerçekleştiriyor. Özellikle son üç yılda belediyenin açtığı kurslarla sınava hazırlanıp, bir yüksek öğretim programına yerleştirilen gençleri takibine alan Başkan Davut Aydın, bu kapsamdaki son ziyaretini Mardin’de Artuklu Üniversitesi Sağlıklı Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencisi Fatime Duran’a yaptı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni kapsayan kültürel programı kapsamından Mardin’de bulunan Başkan Aydın’ı karşısında gören Fatime Duran kilometrelerce öteden gelen ziyaretçisiyle mutlu oldu.
 “BİZİM BEKLENTİMİZ”
Fatime Duran’ın bir ihtiyacının olup olmadığını soran, ardından vize ve final sınav sonuçlarını değerlendiren Başkan Davut Aydın, “Yenişehir Belediye’mizin açtığı ücretsiz üniversite hazırlık kursları vasıtasıyla bir yüksek öğretim programına yerleşen öğrencilerimizin hepsinden, başarılı olmalarını bekliyoruz. Şimdi Fatma kızımdan beklediğimiz gibi bütün gençlerden önce yüksek not ortalamalı lisans diplomaları, sonrasında ise yüksek lisans diplomaları bekliyoruz” dedi.
 
HAYAT BOYU ÖĞRENME
Bu arada Başkan Davut Aydın ilkelerini MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin belirlediği Üretken Belediyecilik anlayışının bir gereği olarak gençlik ve eğitim başlığı üzerinde özellikle durduklarını anlattı. Bu yıl açılan üniversite hazırlık kurslarından da 100 kadar gencin yararlandığına işaret eden Başkan Aydın, “Hayat boyu öğrenme yaklaşımı ile mesleğe, işe ve hayata yönelik tüm eğitim kaynaklarına her yaştan insanın ulaşılabilmesine destek olmak, alınan eğitimin hayata geçirilmesini sağlamak hayatla eğitimi birleştirme mücadelemizin temelini oluşturuyor” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat