Başkan, sabahın ilk ışıklarında tek başına incelemede

Diğer İlçeler 13 Aralık 2021 13:12
Videoyu Aç Başkan, sabahın ilk ışıklarında tek başına incelemede
A
a

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, kırsal mahalle ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

Başkan Ali Özkan, günün ilk ışıklarıyla birlikte merkez ve kırsal mahallelerde tek başına yaptığı incelemeleri sürdürüyor. Her sabah farklı bir mahalleyi ziyaret eden Özkan, bu incelemeleri makam aracı kullanmadan ve mahallelilere haber vermeden gerçekleştiriyor. Bu şekilde yapılan veya yapılmakta olan çalışmaları yerinde inceleme şansı bulan Özkan, aynı gün belediye ekiplerinin gerekli yerlere müdahale etmesini sağlıyor. Sabahın erken saatlerinde karşısında belediye başkanını gören mahalleli de şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

Vatandaşlar Özkan ile sohbet ederek, taleplerini anlatma imkânı bulurken, ardından Karacabey Belediyesi ekipleri de tespit edilen yerlere aynı gün müdahalelerde bulunuyor.

Belediye Başkanı Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu uygulamamızı uzun zamandır yapıyoruz. Böylece kırsal mahallelerin hepsinde kendim inceleme yapıyorum. Ziyaret sırasında beni gören ve duyan mahalleli de gelerek önerilerini bizzat yerinde söylüyor. Böylece yerinde gözlemliyorum. Sadece belediyede değil gerektiğinde Büyükşehir ile veya DSİ ile de diyalog kurup, gerekenler noktasında ortak hareket edebiliyoruz. Bazen kırık bir bankı düzelttiriyoruz, bazen yardıma muhtaç, geçim sıkıntısı çeken bir vatandaşımızın sosyal haklardan faydalanmasını sağlıyoruz, bazen de engelli aracıyla sıkıntı yaşayan vatandaşlarımız için yollarda düzenleme yapıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat