Barınağın yeni üyesi sevimli ayılar

Bursa 26 Mart 2022 10:42
Videoyu Aç Barınağın yeni üyesi sevimli ayılar
A
a

İstanbul’da özel bir hayvanat bahçesindeki ayı ailesi ömürleri sonuna kadar yaşayacakları Bursa’daki barınağa getirildi.

Türkiye’nin ilk ve tek ayı barınağı olan Karacabey Ovakorusu Ayı Barınağı ve Celal Acar Yaban Hayvanı Kurtarma Merkezi yeni üyelerine kavuştu. 13 yaşındaki baba ‘Mişa’, 8 yaşındaki anne ‘Maşa’ ve 1 yaşındaki ‘Korkusuz’ isimleri verilen ayılar İstanbul’da özel bir hayvanat bahçesinden Bursa’daki ayı barınağına getirildi. Anne ve baba ayılar adaptasyon için ayrı bir yerde tutulurken, yavru ise başka bir alana alındı. Sağlık durumları da oldukça iyi olan ayılar 6 aylık adaptasyon süreçlerinin ardından diğer ayıların yanına alınacak.
Mişa adındaki baba ayı cüsseli gövdesi ile şimdiden barınağın en büyük ayıları arasına adını yazdırdı. Toplam 73 ayının bulunduğu barınakta bu ayı ailesi de ömrünün sonuna kadar yaşayacak.
Celal Acar Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Şefi Uzman Veteriner Azizcan Sezer, “Geçtiğimiz hafta İstanbul’da bulunan özel bir hayvanat bahçesinden 3 adet boz ayı merkezimize getirildi. Bunlardan bir tanesi 13 yaşındaki Mişa, diğeri 8 yaşındaki Maşa ve 1 yaşındaki yavruları olan Korkusuz. Biz sağlık kontrollerini yaptık. Hayvanların hepsi oldukça sağlıklı ve şu an alışma bölümünde tutuluyor. Belli bir süreden sonra merkezimize ve diğer ayılara adepte olduktan sonra diğer alana alınacak. Hayatlarının sonuna kadar da merkezimizde sağlıklı şekilde yaşayacaklar” dedi.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat