Artık Tophane'de top atılmıyor! Onun yerine...

Bursa 3 Nisan 2022 13:08
Videoyu Aç Artık Tophane'de top atılmıyor! Onun yerine...
A
a

Bursa’da iftar saatinde ve sahurda kullanılan top atışı yerini ses bombasına bıraktı. Top bombaları çevre kirliliğine yol açması ve ayrıca ses bombasının daha pratik ve kullanışlı olması sebebiyle, sahur ve iftar saatinde itfaiye ekipleri Tophane'de ses bombası patlatıyor.

Ramazan ayında sahur ve iftar vakitlerini duyurmak için Osmanlı’dan bu yana kullanılarak geleneksel hale gelen Ramazan topu, yerini daha pratik ve kullanışlı olan ses bombasına bıraktı. Top bombalarında kullanılan bezlerin çevre kirliliğine yol açması ve ayrıca ses bombasının daha pratik ve kullanışlı olması sebebiyle bu uygulamaya geçen Bursa Büyükşehir İtfaiye ekipleri, sahur saatinde Tophane’de ses bombasını kontrollü bir şekilde patlatıyor.

Ses bombasının patlatılmasıyla, işlevini kaybeden eski toplar da artık sadece turistlerin fotoğraf çekildiği, Tophane surlarında süs eşyası haline geldi.
Kaynak : İHA
1000
icon
Ali Hikmet ESİN 3 Nisan 2022 21:17

Ses bombasının sesi yeterli değil.Bursa nın her yerinden ses duyulmuyor.Askeri birliklerde top,havan,gibi silahlarının,sadece ses çıkaran mermileri de var.O silahlar dan biri ile atış yapılırsa ses daha uzak mesafelerden duyulur.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat