Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Arı yetiştiriciliği kursları ilgi görüyor

Yenişehir 19 Şubat 2021 12:07
Videoyu Aç Arı yetiştiriciliği  kursları ilgi görüyor
A
a

Yenişehir'de arı yetiştiricilerinin bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen kurslar yoğun ilgi görüyor. İlçe merkezinde açılan yılın ilk arıcılık kursuna katılan kursiyerlere, teorik ve pratik bilgiler verildi.

ÖZEL HABER:ERTAN ADANA

"ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ AYRINTILARIYLA ANLATILDI"


     Kurs taleplerinin son yıllarda giderek arttığına dikkat çeken Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, her yaştan Yenişehirlinin kurslara katıldığını vurguladılar. Arıcılığın gözde bir ek gelir kaynağına dönüştüğünü dile getiren yetkililer, "Yılın ilk kursunu ilçe merkezindeki kursiyerlere yönelik düzenledik. Toplam 19 kursiyer arıcılık kursuna katıldı. 2 ay süren kursumuzda arı yetiştiriciliği tüm ayrıntılarıyla anlatıldı" dediler.

"AMAÇ BİLİNÇLİ ARICILIK YAPILMASI"

     Bu tür kurslara her zaman destek olduklarını belirten yetkililer, "Kurslara katılanlar hem bilinçleniyor, hem de devlet desteklerinden yararlanma hakkı kazanıyorlar. Arı yetiştiricilerimize desteklerimizi sürdüreceğiz. Kursiyerlerimiz aldıkları bilgilerle arı yetiştiriciliğini çok daha bilinçli ve verimli yapabilecekler" diye konuştular. Yetkililer, arı yetiştiricilerinin yapılan uyarılara uymalarını istediler. Bilinçli bir yetiştirici olmanın yolunun doğru kaynaklardan bilgilenmekten geçtiğini kaydettiler.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı