Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin: "Büyükşehirler arasında en ekonomik toplu ulaşım Bursa'da"

Ekonomi 22 Mart 2022 10:33
Videoyu Aç Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin: "Büyükşehirler arasında en ekonomik toplu ulaşım Bursa'da"
A
a

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, büyükşehirler arasında en ekonomik toplu ulaşımın Bursa'da olduğunu belirterek, pandemi döneminde diğer büyükşehirler yüzde 100 ve üzerinde zam yapmasına rağmen Bursa'da 2 yılda toplu ulaşıma sadece yüzde 39 zam yapıldığını ifade etti.

Mustafa Esgin, yaptığı açıklamada, "Yalan ve iftirayla muhalefet yapılmaz. Bursa'daki ana muhalefet ulaşım fiyatlarımıza söz söylemeden önce İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya'nın zam oranlarına baksın.

Türkiye genelinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursakart ile en ekonomik ulaşımı hemşehrilerimize sunuyor. Öğrencilerimize aylık 70 lira, erişkinde aylık 260 lira abonman ücretiyle ulaşımda ülke ortalamasının çok altındayız.

Bursakart ile binişlerde ise kent içi en uzun metro hatları arasında olan hatta 420 kuruş ile kilometre bazlı kıyasta da ve tarife bazlı kıyasta da en ekonomik taşıma yapan Bursa'dır" dedi.

Esgin, Bursa'da pandemi sürecinde 2 yıl boyunca ulaşım fiyatlarına gelen zam artış oranlarını ise şöyle paylaştı: "Bursa'da yüzde 39, İstanbul yüzde 110, Ankara yüzde 100, İzmir yüzde 83, Hatay'da yüzde 135, Adana'da yüzde 90, Antalya'da yüzde 110"
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat