Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

Adliyede yüzde 89 başarı

3.Sayfa Haberleri 3 Haziran 2021 16:52
Videoyu Aç Adliyede yüzde 89 başarı
A
a

Bursa Adliyesi’nin 2020 faaliyet raporuna göre Mustafakemalpaşa Adliyesi’nde geçen yıl karar verilen dosya oranının yüzde 89 seviyelerinde olduğu ifade edildi.

Mustafakemalpaşa’da en çok işlenen suçlar arasında ise hakaret, mala zarar verme, hırsızlık, kasten yaralama ve uyuşturucu madde kullanımı göze çarpıyor.
Mustafakemalpaşa, Mudanya, Gemlik, Karacabey, Orhangazi, Orhaneli ve Keles olmak üzere 7 adet mülhakat adliyenin bağlı olduğu Bursa Adliyesi’nin hazırladığı 612 sayfalık rapor, 1 Nisan 2020 tarihinde kamuoyunun bilgisine sunuldu.
Performans değerlendirmelerine dâir bilgileri içeren Bursa Adliyesi 2020 faaliyet raporuna göre, Mustafakemalpaşa Adliyesi’nde 6 savcı ve 9 hâkim toplam 10 mahkemede görev yapıyor.
Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’na 2020 yılında 4.780 dosya geldi. Bir önceki yıldan devreden dosya sayısınınise 3.885 olduğu kaydedildi. Karar sayısının 4.662 olarak kayıtlara geçtiği raporda, karar verilen dosya oranının ise yüzde 89 olduğu belirtildi.
1.A sliye Ceza Mahkemesi, 2. Asliye Ceza Mahkemesi, 3. Asliye Ceza Mahkemesi, Sulh Ceza Hâkimliği, 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, İcra Ceza Mahkemesi, Sulh Ceza Mahkemesi, Kadastro Mahkemesi ve İcra Hukuk Mahkemesi’nin bulunduğu Mustafakemalpaşa Adliyesi, korona virüs sürecinde başarılı bir imtihan verdi.
Günlük insan trafiğinin en yoğun olduğu yerlerin başında bulunan Mustafakemalpaşa Adliyesi’nde bu süreçte her türlü tedbir alınarak adlî çalışmalar hızla yürütüldü.
Pandemi döneminin eylül-mart ayları arasındaki sürecinde, mesai saatleri bazı zamanlarda 5.5 saat ile sınırlanırken, bu kısıtlamaya ve adlî yükün artmasına rağmen rapora yansıyan dosyaların yüzde 89’luk temizlenme oranı dikkati çekti.
Önümüzdeki yıl bu oranın yüzde yüzü bulması bekleniyor.
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı