4 bin tl mi olacak?

Güncel 6 Aralık 2021 14:40
Videoyu Aç 4 bin tl mi olacak?
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti öncesi milyonların beklediği asgari ücretle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşçi ve işveren kesimi memnun edecek bir rakamda karar kılacaklarının altını çizen Erdoğan "Asgari ücret 4 bin lira mı olacak?" sorusuna da yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'a hareketi öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda açıklama yaparak, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 

ASGARİ ÜCRET İÇİN '4 BİN TL' İDDİALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istediği iddiaları gündem yaratmıştı. Katar ziyareti öncesi Erdoğan'a "Asgari ücret 4 bin lira mı olacak?" sorusu soruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari ücretle ilgili soruya verdiği yanıt şöyle:

Beni köşeye sıkıştırıyorsunuz. Şu anda sayın Bakan heyetiyle beraber gerek işçi gerek işveren kesimiyle görüşmeleri yapacaklar. Görüşmelerle birlikte bir yere varacaklar. Dönünce bizler, bu görüşmelerde ne yaptılar, teklifleri nedir, bunları görelim. Daha önce de söylediğim gibi, biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. En uygun olanı en ideal olanı gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararı vereceğiz. Temenni ediyorum ki, sadece işçi kesiminin buradaki memnuniyeti değil, işveren de kararla memnun olması lazım. Bir de önümüzdeki yıl seçim öncesi alınacak olan karar da var. Tüm bunları düşünerek bir karar vereceğiz. Bu kararla beraber yolumuza devam edeceğiz.
 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı