'Yenişehir Havaalanı sahipsiz bırakılmasın'

Yenişehir 16 Ekim 2021 13:17
Videoyu Aç 'Yenişehir Havaalanı sahipsiz bırakılmasın'
A
a

Yenişehir Havaalanı’ndan düzenli sefer sayısının sürekli azalmasına tepki gösteren CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, havaalanında önünde basın açıklaması yaptı.

"YENİŞEHİR İSTANBUL'UN GÖLGESİNDE KALMASIN"
Yenişehir Havaalanı'nın İstanbul'daki havaalanlarının gölgesinde kalmaması gerektiğini belirten CHP İl Başkanı İsmet Karaca, Yenişehir Havaalanı önünde yaptığı basın açıklamasında Bursa’nın hava ulaşımı sorunlarını gündeme taşıdı. Karaca, Bursa'nın ülke ekonomisine inanılmaz ivme kazandıran bir sanayi şehri olarak hinterlandıyla birlikte 5 milyona ulaşan nüfusla pek çok Avrupa kentini aşan bir ekonomik güce sahip olduğunu vurguladı.
 

"KADERİYLE BAŞ BAŞA KALDI"
Karaca, "Burası açıldıktan bir süre sonra Sabiha Gökçen açılıyor. Türkiye’de özel sektörün işlettiği ilk havaalanı. İlk yıllarda beklenen ilgiyi görmüyor. Teşviklerle ve doğru yönlendirmelerle 2005 yılında 1 milyon yolcu kapasitesini aştı. 2017 yılında 31 milyon yolcu taşıdı. Bursa’nın bunda çok önemli payı var. Orası Bursa’nın havaalanıymış gibi yansıtıldığı ve ulaşım da teşvik edildiği için Yenişehir Havaalanı kaderiyle baş başa bırakıldı" dedi.
 

"ÇELİŞKİLER GİDERİLMELİ"
CHP İl Başkanı Karaca sözlerini şöyle tamamladı: "İl Başkan Yardımcımız Baran Güneş üç hafta önce Sabiha Gökçen'den uçakla Danimarka’ya gitti eşiyle. 546 liraya Kopenhag’a eşiyle birlikte gidip dönüyor ama Bursa’dan İstanbul’a, havaalanına gitmek daha pahalı. Ortada böyle bir çelişki var. Bursa bunu hak etmiyor."
 

 
Kaynak : ÖZEL HABER : ERTAN ADANA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı