'Üreten yatırımcımızın her zaman yanındayız'

Yenişehir 4 Ağustos 2022 15:09
Videoyu Aç 'Üreten yatırımcımızın her zaman yanındayız'
A
a

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Belediye Başkanı Davut Aydın, Subaşı Köyü'nde yapım çalışmalarına başlanan Küçük Sanayi Sitesi inşaatında incelemelerde bulundular.

TEMEL ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

S.S. YESAN Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından yapım çalışmalarına başlanan Küçük Sanayi Sitesi'nde çalışmalar planlandığı biçimde sürüyor. Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nde (YESAN) zemin düzleme çalışmalarının ardından temel kazımına başlandı.
 
TORUN'DAN AYRINTILI BİLGİ ALDILAR

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'la birlikte inşaat alanına giden Kaymakam Rahmi Köse, Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) ve YESAN Başkanı Orhan Torun'dan proje hakkında ayrıntılı bilgi alıp çalışmalarda kolaylıklar diledi.
 
'İLÇE EKONOMİSİNE KATKISI OLACAK'

Belediye Başkanı Aydın da "Tamamlandığında otomotiv, mobilya, otomat, kalıp, pnömatik, özel imalatlar ve kereste gibi sektörleri bir araya getirecek proje, ilçemiz ekonomisine büyük katkıda bulunacak. Üreten, istihdam sağlayan yatırımcımızın her zaman yanındayız" dedi.

 
Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse ve Belediye Başkanı Davut Aydın, Subaşı Köyü'nde yapım çalışmalarına başlanan Küçük Sanayi Sitesi inşaatında incelemelerde bulundular.
Kaymakam Köse, proje hakkında ayrıntılı bilgiler aldığı Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) ve YESAN Başkanı Orhan Torun'dan proje hakkında ayrıntılı bilgi alıp çalışmalarda kolaylıklar diledi.

"BİRÇOK SEKTÖRÜ
BİR ARAYA GETİRECEK"


Belediye Başkanı Davut Aydın ise projenin Yenişehir ekonomisine büyük katkısı olacağını vurguladı. Başkan Aydın, "Proje tamamlandığında otomotiv, mobilya, otomat, kalıp, pnömatik, özel imalatlar ve kereste gibi sektörleri bir araya getirecek. İlçemiz ekonomisine büyük katkıda bulunacak. Üreten, istihdam sağlayan yatırımcımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman yanlarında olacağız" diye konuştu.
Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Torun da 23 bin 500 metrekarelik ilk ön bloğun kolon betonlarının atılmasından sonra kolon çalışmasına geçileceğini anlattı. Torun, "Ardından prefabrik binaları inşa edilecek ve istinat duvarlarının örülmesine başlanacak" dedi.

"DESTEK OLAN HERKESE
ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ"


Yenişehir Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi'nin (YESAN) ilk temel kazısına önceki hafta sonu başladıklarını ifade eden Torun, "Projemiz ilçemize, bölgemize hayırlı olsun. Kazasız belasız bir şekilde en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Prefabrik binalar 23 bin 500 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Kooperatif muafiyet belgesi çıkarttık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvurarak kooperatif adına müteahhitlik belgesini de aldık. Yılbaşından bu yana 110 bin metreküplük zemin hafriyat çalışması yapmıştık. Belediyeye ruhsat başvurusu yaptık. Sağ olsun belediye başkanımız ruhsat ön olurunu jet hızıyla hazırlattı. Ekim ya da kasım ayında prefabrik binaları bitirmeyi amaçlıyoruz. Çalışmalarımızda bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat