Bursa Büyükşehir Belediyesi Site Üstü

"TARLADA KALACAĞINA İNSANLAR NASİPLENSİN"

Yenişehir 9 Mart 2021 12:50
Videoyu Aç "TARLADA KALACAĞINA İNSANLAR NASİPLENSİN"
A
a

Yenişehir'de tarımsal faaliyetler, sert kış koşullarına rağmen hız kesmiyor. Çiftçiler, hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği soğuk günlerde bile tarlalarında çalışıyorlar.

ÖZEL HABER:ERTAN ADANA

DONDURUCU SOĞUKTA HASAT


   Bölgenin tarım ambarlarından Yenişehir Ovası'nda, çiftçilerin yoğun mesaisi yıl boyunca sürüyor. Bu mevsimde özellikle kışlık sebze yetiştiren çiftçiler, hasat günlerinde adeta soğuğa meydan okuyorlar. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düşmesine rağmen ıspanak tarlasında tarım işçileriyle birlikte çalıştıklarını belirten Kurtuluş Mahallesi çiftçilerinden Olcay Yetiş, "Hemen hemen her gün, sabaha karşı kırağı yağışı oluyor. Satış fiyatları dibi görse de ıspanak tarlasında hasadı sürdürüyoruz" dedi.

"EKMEK PARAMIZI ÇIKARDIK"

  Kışlık sebze sezonunun başlangıcında, ıspanağın kilosunun 2,5 lira ile 3 lira arasında alıcı bulduğunu söyleyen Yetiş, bugünlerdeyse fiyatın 1 liraya kadar gerilediğini belirtti. Ispanağın toptan fiyatının gerilemesine rağmen alıcı çıkmadığını anlatan Yetiş, "Tüccarlar pek istekli değil. Bizler de ürünü, tarlada çürüyüp gitmesine gönlümüz razı olmadığı için hasat etmeye çalışıyoruz. Tarlada kalacağına, insanlar nasiplensin istiyoruz. Sezon boyunca az da olsa kazandık, ekmek paramızı çıkardık. Allah bereket versin" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Belediye Covid İlanı