'Sağlıklı Hayat Merkezi'miz haziranda hizmete açılıyor'

Yenişehir 15 Ocak 2022 12:40
Videoyu Aç 'Sağlıklı Hayat Merkezi'miz haziranda hizmete açılıyor'
A
a

Yenişehirlilerin birçok sağlık hizmetini almak için ilçe dışındaki Devlet Hastanesi'ne kadar gitmesine gerek kalmayacağını anlatan Hatipoğlu, "Hem Devlet Hastanesi'ndeki yoğunluk azalacak, hem sağlık kurumları bir araya toplanmış olacak" dedi.

     Sağlıklı Hayat Merkezi'nin yapımının bitirilip hizmete açılmasıyla birlikte Yenişehirlilerin birçok sağlık hizmetini almak için ilçe dışındaki Devlet Hastanesi'ne kadar gitmesine gerek kalmayacağını anlatan AK Parti Yenişehir İlçe Başkanı Fikret Hatipoğlu, "Hem Devlet Hastanesi'ndeki yoğunluk azalacak, hem sağlık kurumları bir araya toplanmış olacak" dedi.

     Hatipoğlu, Sağlıklı Hayat Merkezi'nde İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi, 9 birimli Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'nun hizmet vereceğini belirtti. Hatipoğlu, "Sağlıklı Hayat Merkezi'nde psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk Gelişim Uzmanı, Sosyal Çalışmacı hizmetleri sunulacak. Erkek ve Kadın spor salonlarımızda fizyoterapist eşliğinde spor yapılacak obezite ve diyabet hastalığı kontrolü sağlanacak" diye konuştu.

     Sağlıklı Hayat Merkezi'nin bünyesinde yer alan KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi) de mamografi cihazımızla kadınlarda meme kanserinde erken teşhis, kadınlara yapılan smear testi ile Rahim Ağzı Kanserinde erken teşhis, kadın ve erkeklere yapılan gaitada gizli kan testi ile gastrointestinal Kanserlerin erken teşhisi yapılacak.

     Halen İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak kullanılan aynı cadde üzerindeki bina ise gerekli tadilatlar yapılarak Yenişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak Hizmet vereceğini söyleyen Hatipoğlu, "Bursa yolundaki modern hizmet binasına taşınan Devlet Hastanesi'nden kalan arsanın bir bölümüne Sağlıklı Hayat Merkezi'nin yapım çalışmaları son aşamaya geldi. Sağlıklı Hayat Merkezi açılış için gün sayıyor. Buradaki çalışmaların haziran ayına kadar tamamlanıp Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin hizmete açılması hedefleniyor" diye konuştu.

     Yenişehirlilerin birçok sağlık hizmetini almak için ilçe dışındaki Devlet Hastanesi'ne kadar gitmesine gerek kalmayacağını anlatan Hatipoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Hem Devlet Hastanesi'ndeki yoğunluk azalacak, hem sağlık kurumları bir araya toplanmış olacak. Bunların yanı sıra arsanın atıl durumda kalmasının da önüne geçilmiş olacak."


 

 
Kaynak : ÖZEL HABER/ERHAN KOÇAK
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sizce, Yenişehir'in en büyük sorunu nedir?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat